Hlavní navigace

Digi TV upozorňuje na konec Óčka na pozici 19.2 st. východně

25. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2008

K poměrně kuriózní situaci dochází v poslední době v satelitní platformě Digi TV u hudební televize Óčko. Na pozici 1 st. západně běží shodný text jako na 19.2 st. východně, a to ten, že kanál na družici Astra 1KR končí. Jak je to možné? Rumunská satelitní platforma, která působí i na českém trhu, totiž přenáší tento program právě z pozice 19.2 st. východně, kde dojde k poslednímu březnu k ukončení jeho distribuce. Paradoxně by tak mohlo dojít k tomu, že o signál Óčka přijdou k 1. dubnu nejen zákazníci platformy UPC Direct, ale také zákazníci rumunské Digi TV.

Proč končí Óčko na vlajkové pozici operátora SES Astra a bude dostupné už pouze na 23.5 st. východně? Na to už v lednu odpověděl serveru DigiZone.cz ředitel Astra Central and Eastern Europe Martin Kubacki. Óčko chtělo přesun na pozici 23.5, protože v ní vidí budoucnost. Když se podíváme na počet diváků a aktivovaných karet v CS Linku, tak se zdá jejich postup správný," sdělil Kubacki.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.