Hlavní navigace

Digi TV upravila rozlišení kanálu Fanda na televizní kvalitu 720x576

19. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanici Fanda šíří operátor už od samého počátku, avšak při jejím nasazení se potýkal s některými problémy. Jedním z nich bylo nastavení velice nízkého rozlišení programu.

Rumunský satelitní operátor Digi TV, který působí také na českém trhu, už poskytuje novou pánskou stanici Fanda z portfolia Nova Group ve správném rozlišení, a to dokonce hned v plné kvalitě 720×576 obrazových bodů. Doposud měl program formát pouze 352×576 a bylo to na něm velice znát. V obrazu se objevovaly časté artefakty a docházelo k jeho „mozaikování“. Stanice je však vysílána prozatím bez příznaku širokoúhlosti, čili je ji nutné případně na televizoru manuálně přepnout.

CIF23

K TÉMATU: Digi TV zařadila do nabídky Fandu. Kvalita obrazu je však prozatím katastrofa

Digi TV vysílá Fandu také se špatným označením jazykové stopy, a to Serbian. Správně má být pochopitelně Czech. Operátor se v době psaní této aktuality (přibližně ve čtvrt na devět ráno) potýkal také s některými technickými problémy. Místo zvuku bylo u Fandy slyšet pouze jakési vrčení. Připomeňme, že u Digi TV nejde o nic neobvyklého. Na novinky televizních stanic reaguje většinou se značným zpožděním, což se týká mimo jiné právě i přechodu z obrazového formátu 4:3 na 16:9.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).