Hlavní navigace

Diginovela o rádiích a jejich licencích se zasekla v poslaneckých výborech

20. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 11. 2008

Provozovatelé komerčních rádií nemůžou počítat s tím, že by jejich návrh novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, který řeší otázku digitalizace rádií, prošel parlamentem do konce letošního roku. Po přerušení projednávání na kulturním výboru a ve sněmovní komisi pro sdělovací prostředky se tento bod objevil na neveřejném zasedání podvýboru kulturního výboru pro mediální legislativu a samotný kulturní výbor sněmovny se jím bude zabývat až na svém zasedánív druhé polovině ledna příštího roku. Na svém blogu to napsal předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci (NKS) Zdeněk Duspiva.

K TÉMATU: Komerční rádia chtějí garanci analogových licencí do roku 2020

BRAND

Samotná NKS by se měla návrhem novely zabývat ještě během listopadu. Provozovatelé komerčních rádií narvhují, aby vláda přijala Technický plán přechodu na zemské rozhlasové digitální vysílání, a aby licence pro analogové vysílání současných rádií byly automaticky prodlouženy do roku 2020, kdy by toto analogové vysílání bylo v celé České republice ukončeno. Řadě provozovatelů totiž končí již jednou prodloužené licence pro analogové vysílání a museli by se v licenčních řízeních znovu ucházet o frekvence, na kterých již vysílají.

Novela také navrhuje zlegalizovat regionální odpojování reklamních bloků u celostátních rádií a naopak celoplošné reklamní bloky u sítí regionálních rozhlasových stanic. Návrh novely je v dolní komoře parlamentu veden jako sněmovní tisk č. 552, jeho předkladateli jsou poslanci Petr Pleva (ODS), Michal Hašek (ČSSD), Olga Zubová (SZ), Petr Tluchoř (ODS) a Vítězslav Jandák (ČSSD). Zpravodajem tisku je poslanec Zbyněk Novotný (ODS).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).