Hlavní navigace

Digitál spustí ČT z Kojálu v prosinci, analog přeladí později

18. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 9. 2009

Na 1. prosince naplánovala Česká televize spuštění svého digitálního vysílání multiplexu 1 ze stanoviště Brno – Kojál, už 1. října ale mělo dojít k prohození (záměně) kanálů ČT1 (29. kanál) a ČT2 (46. kanál). ČT se však rozhodla tento krok odložit. Jako důvod uvádí skutečnost, že ještě mnoho diváků v oblasti Brna a okolí využívá analogový signál ČT pomocí tzv. společných televizních antén (STA), které však ještě nejsou k příjmu v tuto chvíli uzpůsobeny.

ICTZ23

K TÉMATU: Kojál je téměř připraven na zapnutí digitálního vysílání

Při záměně analogových vysílacích kmitočtů ČT1 a ČT2 k 1. říjnu pouze na Kojálu by tak mnoho diváků muselo řešit technologickou úpravu STA, ovšem jen s perspektivou dvou měsíců, než bude 1. prosince spuštěno digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu ze stanoviště Brno – Kojál na finálním kmitočtu (29. kanál), uvedl pro DigiZone.cz Štěpán Janda, tiskový manažer ČT. K přeladění tak dojde zřejmě až ve 48. týdnu. Pro diváky z jižní Moravy tato varianta představuje výrazné zjednodušení přechodu na příjem digitálního zemského vysílání, neboť mohou všechny případné úpravy na příjmových zařízeních provést naráz a definitivně, dodal Janda.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.