Hlavní navigace

Digitalizace tématem Otázek Václava Moravce, přijde i ředitel Novy

8. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
8. 7. 2007

V nedělních Otázkách Václava Moravce na prvním programu České televize bude jedním z témat také digitalizace televizního vysílání a připravovaná novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Oproti dřívějším zvyklostem se na ni dostane už v první části pořadu, který mohou sledovat i diváci analogového programu ČT 1.

Podle informací zveřejněných na webu zpravodajského kanálu ČT 24 se o digitalizaci bude hovořit ke konci první hodiny Otázek. Hosty této části pořadu budou ministr a předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda (KDU-ČSL), vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš, generální ředitel televize Nova Petr Dvořák a předseda Asociace digitálních televizí Jiří Balvín.

MMF24

Kromě diginovely bude řeč také o zahájení digitálního vysílání z Bukové hory u Ústí nad Labem a důvody, proč severočeský multiplex neobsahuje televizi Nova, o digitálních plánech ČT, o návrhu na zachování reklamy ve vysílání ČT a řešení financování procesu digitalizace a české kinematografie z těchto výnosů ČT, ale také o situaci společností, které loni získaly licenci pro digitální vysílání a dodnes nemohly kvůli soudním průtahům začít vysílat.

Otázky Václava Moravce začínají v neděli ve 12:00 hod. na programech ČT 1 a ČT 24, digitalizaci se budou věnovat zhruba od 12:40 hod. Pořad je možné shlédnout také v televizním archivu ČT na webových stránkách www.ceskatele­vize.cz/vysila­ni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).