Hlavní navigace

Digitálně a pevně, ale hlavně levně

7. 6. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už jsme si zvykli, že Aliatel čas od času přichází ve spolupráci s vybraným poskytovatelem připojení s nějakou velmi agresivní nabídkou bundlu vlastní linky s připojením k Internetu. Nejnověji můžete získat 64 kb/s linku od INECu/GTS i se směrovačem už od 9.950 Kč měsíčně.

Jak bývá zvykem, jedná se o sezónní nabídku, která platí jen od 1.6. do 31.7.; přesněji řečeno v tomto období je třeba službu objednat, podmínky pro stávající zákazníky budou samozřejmě platné i po jeho skončení. Vlastní připojení je realizováno prostřednictvím bezdrátového spoje Frame Relay od Aliatelu, připojení dodává INEC, který je součástí GTS. Zákazník v rámci souběžné akce společnosti Cisco dostane zdarma také její směrovač 1601; s obdobými nabídkami se můžeme setkat i u dalších poskytovatelů.

V rámci akce Internet digitálně a levně přichází INEC s účtováním poplatků za pevné linky podle objemu přenesených dat, který se postupně stává velmi populárním a nabízí ho už řada poskytovatelů. Nejnižší tarif, který zahrnuje 1 GB přenesených dat měsíčně, vyjde zákazníka na 9.950 korun. Při překročení tohoto objemu je za každých dalších 100 MB účtováno 400 korun, což je obvyklá sazba. Pro náročné zákazníky je ovšem služba poskytována i bez omezení objemu dat za paušální částku 21.950 korun měsíčně. Zákazník už přitom neplatí nic navíc, cena zahrnuje jak připojení k Internetu a přidělení potřebného množství IP adres, tak poplatek za vlastní linku a také pronájem zmíněného směrovače. Neplatí se ani žádné zřizovací poplatky.

Ceny jsou tedy nastaveny o něco výše, než je tomu u standardních bezdrátů, nabízených u nás zejména na technologii BreezeNet, jak je nabízejí například společnost InWay, VOL; asi poněkud bližší jsou nabídce CESNETu. Je to však současně vyváženou vyšší spolehlivostí spojení od Aliatelu oproti kasickému BreezeNetu: spojení je provozováno v garantovaném (a licenčním) přenosovém pásmu, je vyhrazeno pouze pro daného zákazníka a celá linka je pod nepřetržitým dohledem.

BRAND

Marek Antoš


Starší, související články:

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).