Hlavní navigace

Digitální Domažlice bez Primy? Multiplex B nemá zájem.

15. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
15. 9. 2006

Digitální vysílání v Domažlicích, které by mělo podle Národní koordinační skupiny pro zavádění DVB-T (NKS) začít již 1. listopadu, nebude obsahovat televizi Prima. K dohodě s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) totiž zatím přistoupila pouze Česká televize, Nova a České radiokomunikace jako provozovatel přechodného digitálního multiplexu A. Prima k dohodě zatím nepřistoupila, multiplex B o toto vysílání nemá zájem, řekl serveru DigiZone.cz předseda NKS Zdeněk Duspiva.

Ačkoli se lidé na Domažlicku dočkají digitální televize už v listopadu, termín vypnutí všech analogových vysílačů zatím není znám. Komise sice předpokládá, že „analogová tma“ by zde mohla nastat v průběhu jara příštího roku, záleží však na postoji televize Prima, která by tak přišla o část diváků (kdyby se nezapojila do digitálního vysílání v oblasti). O tomto termínu se ještě bude jednat. Digitální vysílání ale musíme spustit, protože diváci na Domažlicku si hodně stěžují na špatný analogový signál, řekl Duspiva.

ebf - tip do článku - debata

Zkušební digitální vysílání na kanálu 38 z lokality Vraní vrch na Domažlicku začne už koncem října a podle Duspivy signál zachytí i někteří diváci v Plzni. V další fázi bude pokračovat obdobný pilotní projekt v oblasti vysílače Buková hora v severních Čechách. Po dokončení hodnocení soutěžních návrhů a výběru vítěze veřejné soutěže by měla být na přelomu září a října 2006 spuštěna první fáze informační a komunikační kampaně k přechodu na digitální vysílání, uvedla na stránkách ministerstva informatiky NKS.

Podrobnosti o chystaném digitálním vysílání v Domažlicích přineseme příští týden.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).