Hlavní navigace

Digitální licence? RRTV zase nic nevyjednala

1. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 3. 2006

Na včerejším zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jednali radní celý den o licencích pro stanice, které se ucházejí o místo v přechodných multiplexech B a C. O jeden hlas, tedy v poměru 7:6, rada odhlasovala, že se udělení licencí odkládá, řekl včera deníku Právo končící předseda Petr Pospíchal. Důvod? RRTV chce ještě konzultovat s provozovateli digitálních sítí bonitu uchazečů o licence. Stejný Petr Pospíchal přitom na konci ledna DigiZone.cz tvrdil: Rada … dokončila základní vyhodnocování projektů podaných do licenčních řízení … včetně podrobné analýzy ekonomické připravenosti jednotlivých uchazečů. Odvedla tedy předtím rada svoji práci špatně? Nebo její předseda jen nepřesně informoval?

Závěr ze včerejšího jednání není ani pro uchazeče o licenci, ani pro diváky nijak potěšující. Lhůta, kdy se jednání s provozovateli stane nebo bude ukončeno, nebyla stanovena, oznámil Právu Pospíchal. Podle deníku je bývalý předseda z celé situace roztrpčený a říká, že odklad v udílení licencí je hazardem jak s důvěrou investorů, žadatelů, tak i občanů, kteří volají po nových televizních programech, ba co víc, zamýšlí se dokonce nad regulačním úřadem samotným: Je RRTV schopna fungovat tak, jak ji zákon ukládá, když jsou v ní takové rozpory? Petr Pospíchal už ale nepřipomíná, kolikrát byla otázka digitálních licencí odložena za jeho předsednictví, a jeho trpkost má pravděpodobně i jiné důvody – po dvou letech přišel o židli šéfa, na které ho dnes nahradil Václav Žák.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.