Hlavní navigace

Digitální Rádio Junior má vlastního maskota, postavičku Ušouna Rušouna

Lukáš Polák

Posluchači budou maskota stanice stále častěji potkávat ve vysílání, na webových stránkách i na různých společenských akcích a setkáních Rádia Junior.

Doba čtení: 1 minuta

Vlastního maskota s neobvyklým jménem Ušoun Rušoun má od dnešního dne Rádio Junior, čistě digitální okruh Českého rozhlasu, který je určen nejmladším posluchačům. K dispozici je stanice buďto na internetu, případně v rámci DAB multiplexu společnosti Teleko. Český rozhlas označuje Ušouna Rušouna jako milé, přátelské rozhlasové strašidlo, které tuze rádo, tu a tam, ztropí nějakou neplechu ve vysílání. Právě odtud je jeho druhé jméno Rušoun. Posluchači se tak prý musí připravit na to, že se z vysílání občas ztratí říkanka, šňůra od sluchátek moderátora a podobně.

K TÉMATU: Český rozhlas si registruje postavičku ušouna Rušouna. Představí ji 11. listopadu

Má obrovské anténové uši, kterými může přijímat vysílání, ale také vysílat různé, třeba právě ty rušivé signály. Jeho uši jsou barevné – tak, jako je barevné vysílání Rádia Junior – a mění se podle toho, jakou má zrovna náladu nebo co právě dělá.  Člověk si tak nikdy nemůže být úplně jistý, jak zrovna v tu chvíli vypadá. Posluchači budou Ušouna stále častěji potkávat ve vysílání, na webových stránkách i na různých společenských akcích a setkáních Rádia Junior, prozradila specialistka komunikace Rádia Junior Tereza Svobodová. Na registraci ochranné známky s touto postavou upozornil DigiZone.cz na konci října.

Našli jste v článku chybu?