Hlavní navigace

Digitální rozhlas v Bavorsku posílil o čtyři vysílače

17. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
17. 12. 2010

Bavorský rozhlas spustil ze čtyř silných vysílačů v této německé spolkové zemi vysílání digitálního rádia. Nově tak šíří okruhy Bayerischer Rundfunk také stanoviště Wendelstein, Dillberg, Würzburg a Hohe Linie. Programy jsou šířeny na kanále 11D. Spolu s těmito vysílači jde tak celkem už o šest stanovišť. Vysílání z Mnichova a Norinberka bylo zahájeno již letos v březnu.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní balíček HD+ z Astry má už 1,5 milionu zákazníků

V rámci sítě jsou vysílány známé analogové okruhy Bayern 1, Bayern 2, Bayern 3 a Bayern 5 Aktuell a digitální stanice BR-Verkerh s doplňkovými daty. Rozhlasové programy jsou v Bavorsku distribuovány ještě většinou v původním standardu DAB, avšak počítá se s jejich přechodem na novějším DAB+. Bayerischer Rundfunk též počítá se spuštěním nového digitálního okruhu, který by měl nést jednoduše označení BR-Kanal. Všechny vysílače šíří signál vyzářeným výkonem 10 kW kromě Wendelsteinu, který má vzhledem k hornatému terénu a dosahu snížen tento parametr na 4 kW.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).