Hlavní navigace

Digitální rozhlas z Chemnitzu nedaleko českých hranic odstartuje o několik dní dříve

Lukáš Polák

Do konce letošního roku bude v Německu uvedeno do provozu celkem 52 digitálních rozhlasových vysílačů a pokryta budou všechna velká města.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační operátor Media Broadcast, německá obdoba Českých Radiokomunikací, upřesnil spuštění nových vysílačů pro digitální rozhlas, které posílí spolkový multiplex šířený na kanálu 5C. Nejzajímavější je pro obyvatele naší republiky vysílač Chemnitz – Geyer (Saská Kamenice). Ten se nachází nedaleko hranic a bude tak zasahovat převážně i území severních a části západních Čech. Geyer bude spuštěn nikoliv 1. dubna, jak bylo původně avizováno, ale už 26. března, tedy o několik dní dříve.

K TÉMATU: Digitální rozhlas z Chemnitzu nedaleko od našich hranic začne šířit signál už 1. dubna

Podle internetových stránek německé komerční stanice Absolut Radio by mělo dojít právě díky vysílači Chemnitz – Geyer především pokrytí dálnice A4 v úseku Gera – Drážďany, dálnice A14 v oblasti Lipsko – Dreieck Nossen a dálnice A72 v úseku Vogtland – Chemnitz. Do 27. září pak bude spuštěno ještě dalších pět vysílačů šířících digitální rozhlas na kanálu 5C, z nichž nejznámější je pro našince pravděpodobně Wendelstein nacházející se v Alpách nedaleko Mnichova. Do konce roku 2013 bude v Německu v provozu už 52 DAB vysílačů.

Našli jste v článku chybu?