Hlavní navigace

Digitální rozhlas z Chemnitzu nedaleko od našich hranic začne šířit signál už 1. dubna

8. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový vysílač v Sasku posílí celoněmeckou digitální síť, která je šířena na kanálu 5C a nabízí komerční rozhlasové okruhy všech žánrů, například Lounge FM, Energy, Klassik Radio a další.

Společnost Media Broadcast, kterou mohou znát čeští diváci jako poskytovatele satelitní kapacity některých našim televizním programům, hodlá rozšířit působnost digitálního rozhlasu DAB/DAB+ na další vysílače. Jak už vás server DigiZone.cz informoval, jednou z lokalit má být i Chemnitz – Geyer, který se nachází v Sasku nedaleko od hranic s Českou republikou. Znamená to, že je v ní bez problémů zachytitelný. Nyní Media Broadcast potvrdila, že DAB signál odtud bude spuštěn 1. dubna.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Celoněmecký digitální rozhlas na kanálu 5C čeká rozšíření na další vysílače

Vysílač Chemnitz – Geyer doplní dvojici již existujících vysílačů, které fungují na kanálu 5C. Jde konkrétně o Dresden – Wachwitz a Leipzig Stadtwerke. Všechny tři budou přitom fungovat s vyzářeným výkonem 10 kW a vertikální polarizací, která není u nás obvyklá. V Praze a Brně ji používají pouze někteří operátoři pro lepší šíření DVB-T signálu ve velkých městech. V multiplexu na kanálu 5C jsou šířeny například stanice Lounge FM, Energy, Klassik Radio a čtyři okruhy veřejnoprávního rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.