Všechny čtyři digitální stanice Českého rozhlasu, tedy vědecko-populární ČRo Leonardo, zpravodajské ČRo Rádio Česko, ČRo D-dur o vážné hudbě a ČRo Radio Wave pro mladé, poslouchalo v posledním čtvrtletí loňského roku a v prvním letošním kvartálu denně 23 tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních výsledků Radioprojektu za poslední klouzavé pololetí od 1. října 2010 do 31. března 2011.
K TÉMATU: Oblíbenost rádií: První Impuls, druhá Evropa 2, třetí Frekvence 1
Výraznější změny zaznamenaly digitální programy ČRo v týdenní poslechovosti. Radio Wave si polepšilo o čtyři tisíce posluchačů na 16 tisíc lidí týdně a Leonardo z 23 na 24 tisíc posluchačů týdně. Poslechovost Rádia Česko za poslední čtvrtletí stoupla o 200 procent. Počet pravidelných posluchačů se ztrojnásobil a vzrostl i počet posluchačů nepravidelných,
oznámila zpravodajská stanice Českého rozhlasu, která vysílá i na analogových frekvencích české BBC.
ČTĚTE TAKÉ: Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami
Výsledky ještě neovlivnil dubnový start digitálního rozhlasové vysílání v Praze a Příbrami, kde v multiplexech společnosti Teleko vysílají všechny čtyři zmíněné digitální stanice ČRo. Celkově si veřejnoprávní rozhlas za poslední měření Radioprojektu polepšil v podílu na trhu o 1,1 procentního bodu na 21,4 procenta.
V průměrném dnu poslouchalo některou ze stanic Českého rozhlasu přibližně jeden milion šest set čtrnáct tisíc posluchačů, což je o dvanáct tisíc posluchačů více než v minulém měřeném období,
uvedl René Zavoral, ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů ČRo.