Hlavní navigace

Digitální televize Barrandov představila nové logo

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 9. 2008

115 dní před svým startem představila včera novinářům digitální televize TV Barrandov novou podobu svého loga. Nyní ho tvoří otevřená hvězda. Symbol navazuje na estetiku světa filmových a televizních hvězd a vytváří tak vazbu s dlouholetou slavnou historií Barrandovských filmových atelierů, řekl při této příležitosti mluvčí televize Janis Sidovský. Logo vytvořilo grafické oddělení televize vedené Ondřejem Semotánem a autorem jeho podoby je typograf Tomáš Polívka.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov pořádala první tiskovou konferenci a odhalila plány

Jak říkají sami jeho tvůrci, logo svým otevřeným gestem vybízí k hravosti a spolupráci na originálním obrazu nové televize. Otevřený první cíp hvězdy má divákům ukázat přístupnost stanice pro jejich nápady a náměty. Výběr prvního cípu je zcela záměrný a značí, že názory diváků jsou pro TV Barrandov prvořadé. Interakce s divákem je zřejmá při prvním pohledu na logo, kdy hvězda symbolizuje člověka s otevřenou náručí, přiblížil symboliku loga Sidovský.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).