Hlavní navigace

Disney bude v Japonsku prodávat filmy na DVD i microSD

24. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S rozmachem všemožných mobilních zařízení schopných přehrávat video řada uživatelů řeší problém, jak film z DVD dostat třeba na paměťovou kartu, aby jej bylo možné přehrávat např. v mobilním telefonu. Svědčí o tom i popularita všelijakých nástrojů pro konverzi filmu z DVD do kvality pro mobilní zařízení. Disney v Japonsku nyní zvolil nový obchodní model a své trháky Piráti z Karibiku nebo Lovci pokladů hodlá prodávat i na microSD kartách. Nikoliv však samostatně, ale přiloží je k filmům na DVD.

S rozmachem všemožných mobilních zařízení schopných přehrávat video řada uživatelů řeší problém, jak film z DVD dostat třeba na paměťovou kartu, aby jej bylo možné přehrávat např. v mobilním telefonu. Svědčí o tom i popularita všelijakých nástrojů pro konverzi filmu z DVD do kvality pro mobilní zařízení. Disney v Japonsku nyní zvolil nový obchodní model a své trháky Piráti z Karibiku nebo Lovci pokladů hodlá prodávat i na microSD kartách. Nikoliv však samostatně, ale přiloží je k filmům na DVD.

Zákazník si tak z obchodu odnese film jak pro DVD přehrávač a klasickou televizní obrazovku, tak pro různá mobilní zařízení. Disney hodlá touto nabídkou oslovit také majitele automobilových GPS navigací. Cena za komplet DVD a microSD bude však pochopitelně o něco vyšší, než cena za klasické filmové DVD. Měla by se pohybovat okolo 4935 jenů, což je v přepočtu asi 940 korun. (Geek.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.