Hlavní navigace

Disney Junior v Česku a na Slovensku přešel na širokoúhlý formát 16:9

11. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Změna se dotkla i českého trhu. Kabelový a satelitní kanál pro děti od čtyř do osmi let nedávno spustil lokalizovanou maďarskou verzi, vysílání v češtině je zatím ve hvězdách.

Na širokoúhlé vysílání ve formátu 16:9 přešel na konci srpna placený kabelový a satelitní kanál pro děti Disney Junior. Na změnu upozornili diváci satelitního vysílání v Polsku a změnu serveru DigiZone.cz potvrdila Lada Dobrkovská ze společnosti Channels, která Disney Junior zastupuje na českém a slovenském trhu. Jménem agenta pro Disney TV kanály mohu potvrdit, že dne 25. srpna 2015 byla vysílací stopa televizního kanálu Disney Junior pro region České republiky a Slovenska změněna na formát 16:9, sdělila Dobrkovská. Firma nesdělila, zda se chystá česká a slovenská lokalizovaná verze programu, který v červenci začal vysílat už i v maďarštině.

ICTZ23

K TÉMATU: Chystá Disney Junior vysílání v češtině? Stanice odstartovala v maďarštině

Společnost Channels má ve svém portfoliu kromě Disney Juniora a hlavního kanálu Disney Channel například i stanice National Geographic, Nat Geo Wild, Travel Channel nebo erotické programy Brazzers TV Europe a Reality Kings TV. Na rozdíl od stanice Disney Channel, která je určena dospělejšímu publiku, je Disney Junior určen divákům od čtyř do osmi let. Jeho výhodou je čtyřiadvacetihodinové vysílání bez reklamních bloků. Mezi nejznámější formáty tohoto programu patří Mickeyho klubík. Objevuje se tu například i Calimero, Kačeří příběhy nebo Auta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.