Hlavní navigace

Diváci na Moravě se dočkají opět nových neplacených stanic ze slovenského DVB-T

22. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na Moravě bude možné realizovat příjem nových programů z vysílače Velká Javorina, který signál prvního multiplexu šíří na kanálu 55. Zatím je jeho součástí pouze stanice Wau.

Nabídka pozemní neplacené digitální televize na Slovensku by se měla v horizontu několika dní opět rozšířit. V on-line rozhovoru pro Živé.sk to prozradil marketingový manažer slovenského operátora Towercom Michal Šuran. A o jaké programy by mělo jít konkrétně? Budou to určitě stanice Dajto a Fooor. Jednání s Markízou jsou v závěrečné fázi a předpokládáme, že do konce tohoto měsíce, možná i trošku dříve, dojde k dalšímu rozšíření nabídky volných TV stanic v DVB-T, potvrdil Šuran. Co se týká možného rozšiřování o další HD kanály, s tím se v současné době nepočítá. Součástí veřejnoprávní sítě (třetí multiplex) je program Jednotka HD.

MM socky3

K TÉMATU: Markíza půjde cestou Novy, chystá se zařadit kanály Dajto a Fooor do DVB-T

Dalším kanálem, který by se měl v nabídce slovenského DVB-T objevit, je zpravodajská televize TA3. Slovensko by se tak konečně dočkalo informačního a publicistického kanálu v rámci pozemního vysílání. V České republice tuto úlohu plní veřejnoprávní ČT 24. Jednání s TA3 jsou ve finální fázi a předpokládáme zařazení do konce dubna, možná trochu dříve, uvedl marketingový manažer. Towercom se snaží vzbudit u slovenských diváků opětovný zájem o DVB-T, který je v současné době podle průzkumů minimální. Jak jsme dnes informovali, firma spustí prostřednictvím dceřiné firmy Towerhome 1. května placenou DVB-T službu Plustelka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.