Hlavní navigace

Diváci nejsou spokojeni s formátem obrazu u Primy Cool

7. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2009

Čtenáři serveru DigiZone.cz, kteří jsou zároveň diváky nového seriálového a filmového kanálu Prima Cool určeného především mladším mužům, nejsou spokojeni s tím, v jakém obrazovém formátu tento program vysílá většinu pořadů. Řada z nich si stěžuje na to, že ač se jedná většinou o poměrně nové pořady, většina z nich je vysílána ve standardním rozlišení 4:3, nikoliv tedy širokoúhlém obrazu.

BRANDstorming tip2

Z ohlasu cílové skupiny přitom vyplývá, že většinu formátu by diváci chtěli vidět právě v poměru stran 16:9. Nač ty testy formátu 16:9, když je vše snad až na Brainiac ve formátu 4:3, ptal se v diskusi na serveru DigiZone.cz čtenář Vladimír Volný a dodal: Mnohdy se navíc vysílá i s černými pruhy. Tohle se vysílá v době, kdy je většina obrazovek převážně ve formátu 16:9, posteskl si Volný.

Širokoúhlý obraz nemá příliš v lásce ani hlavní kanál Primy. Vysílá v něm např. pouze Velmi křehké vztahy, Ošklivku Katku nebo Automagazín. Server DigiZone.cz se minulý týden s otázkou, jak to bude s vysíláním širokoúhlých pořadů na Primě Cool, obrátil na ředitele Marka Singera. Ten televizním divákům slíbil, že počet pořadů ve formátu 16:9 bude postupně narůstat, ale nebude to samozřejmě ze dne na den.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).