Hlavní navigace

Diváci v severních Čechách by se mohli brzo dočkat signálu polského multiplexu 3

Lukáš Polák

Definitivní dobudování polského multiplexu 3 je stanoveno až na duben 2014. Veřejnoprávní TVP chce překlenout čekání na 98% pokrytí republiky dočasným řešením.

Doba čtení: 1 minuta

Polská veřejnoprávní televize TVP vyhlásila výběrové řízení týkající se pokrytí tamního multiplexu 3 v oblasti Lubušského vojvodství. Informoval o tom server Satkurier.pl. Signál z vysílačů Zagan – Wichów a Zielona Góra – Jemiołów zasahuje i na území České republiky, především pak severních Čech. TVP chce vyřešit v oblasti Lubušského království především špatnou dostupnost kanálu TVP 2 HD a také SD programů TVP Kultura a TVP Historia.

ČTĚTE TAKÉ: Vysílače Kłodzko a Katowice navýšily výrazně výkon. Zachytitelné jsou i v Česku

V současné době Lubušské vojvodství nespadá do oblastí, ve kterých by byl zachytitelný multiplex 3 a platit by to mohlo až do dubna 2014, kdy se počítá s tím, že signál této sítě pokryje 98 % obyvatelstva. Právě na tento termín je stanovena poslední fáze pokrývání veřejnoprávního multiplexu. Jelikož TVP ale nechce téměř rok a půl čekat, byla by ráda, kdyby se jí u tamních regulačních orgánů podařilo najít dočasný kmitočet, který by byl později přeladěn na definitivní.

Našli jste v článku chybu?