Hlavní navigace

Diváci v severních Čechách by se mohli brzo dočkat signálu polského multiplexu 3

5. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Definitivní dobudování polského multiplexu 3 je stanoveno až na duben 2014. Veřejnoprávní TVP chce překlenout čekání na 98% pokrytí republiky dočasným řešením.

Polská veřejnoprávní televize TVP vyhlásila výběrové řízení týkající se pokrytí tamního multiplexu 3 v oblasti Lubušského vojvodství. Informoval o tom server Satkurier.pl. Signál z vysílačů Zagan – Wichów a Zielona Góra – Jemiołów zasahuje i na území České republiky, především pak severních Čech. TVP chce vyřešit v oblasti Lubušského království především špatnou dostupnost kanálu TVP 2 HD a také SD programů TVP Kultura a TVP Historia.

MM balicek

ČTĚTE TAKÉ: Vysílače Kłodzko a Katowice navýšily výrazně výkon. Zachytitelné jsou i v Česku

V současné době Lubušské vojvodství nespadá do oblastí, ve kterých by byl zachytitelný multiplex 3 a platit by to mohlo až do dubna 2014, kdy se počítá s tím, že signál této sítě pokryje 98 % obyvatelstva. Právě na tento termín je stanovena poslední fáze pokrývání veřejnoprávního multiplexu. Jelikož TVP ale nechce téměř rok a půl čekat, byla by ráda, kdyby se jí u tamních regulačních orgánů podařilo najít dočasný kmitočet, který by byl později přeladěn na definitivní.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).