Hlavní navigace

Dlouho očekávaný Philips AmbiLux je konečně ke koupi. V Česku i na Slovensku, i když…

27. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: TP Vision
UVNITŘ VIDEO S CZ/SK KOMENTÁŘEM – Na televizor Philips 65PUS8901, jako ostatně na celou podzimní kolekci, se čekalo hodně dlouho. Pozoruhodný je především tím, že namísto LED používá projektory.

Společnost TP Vision, jako výrobce televizorů se značkou Philips, informovala o tom, že začala prodávat televizor AmbiLux s novou generací systému osvícení pozadí Ambilight. Ten namísto běžných LED žárovek pracuje s devíti miniaturními projektory, které posílají světlo na stěnu za televizorem. Zatím ho můžete exkluzivně zakoupit pouze u Alza.cz a jak nám výrobce potvrdil, je to možné i na slovenské straně, tj. i u Alza.sk.

Projektorové osvětlení pozadí TV je v současné době zabudováno pouze do vrcholu firemní nabídky, televizoru Philips AmbiLux 65PUS8901 nazývaného též Philips 65PUS8901 AmbiLux. Ten má úhlopříčku 65 palců, tj. 165 cm, je vybaven operačním systémem Android TV (5.1) a šestijádrovým procesorem, i když původně byl oznámen se čtyřjádrovým. Představen byl na podzim 2015, což je doba, kdy TP Vision pravidelně uvádí své nejvyšší řady. Jako termín prodeje se u něj původně mluvilo o čtvrtém čtvrtletí 2015, na trh ale za 134 990 Kč, resp. 4999 €, přichází až nyní. Mimochodem první televizor z podzimní kolekce, PUS8700 (viz odkaz na test níže), se objevil až letos v únoru, takže posunuto bylo tentokrát u TP Vision vše. Není divu. Spousta se toho u televizorů také přepracovávala.

K TÉMATU: Pražské „ambilightování“ a „muzicírování“ – uvedení podzimní kolekce Philips 2015/16

Test Philips 55PUS8700 z kolekce 2016

Test Philips 55PUS6501 z kolekce 2016

Těší nás, že tuto hi-tech novinku můžeme zákazníkům v České republice předvést a nabídnout ke koupi jako první. AmbiLux nabízí ostrý obraz ve 4K rozlišení, který díky tenkým rámečkům plynule přechází do projekce za televizorem, jenž zajišťuje Ambilight nové generace, nejvýraznější vylepšení této unikátní technologie. V kombinaci s šestijádrovým procesorem, systémem Android TV a elegantním evropským designem přináší televizor AmbiLux ještě více pohlcující divácký zážitek, uvedl Karel Kučera, marketingový ředitel Alzy.

MMF24

Výrobcem uváděné klíčové vlastnosti:

  • Projekční Ambilight nové generace – devět pečlivě rozmístěných projektorů rozšiřuje obraz z televizoru na zeď ve vysokém kontrastu a se zřetelnými detaily.
  • Rozlišení Ultra HD (4K).
  • Operační systém Android TV a přístup k aplikacím, službám a obsahu v Google Play/Store.
  • Rychlá a plynulá navigace v menu i hraní náročných her díky šestijádrovému procesoru.
  • Snadné ovládání s dálkovým ovladačem s QWERTY klávesnicí, ovládací ploškou a hlasovým vyhledáváním.
  • Díky propojení s LED žárovkami Philips Hue je možné – podle dění na obrazovce – osvítit celou místnost, resp. jí vytvořit obdobnou atmosféru, jakou navozuje AmbiLux na zdi za televizorem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).