Hlavní navigace

Dnes představí ZDF nové virtuální studio za desítky milionů euro

17. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 7. 2009

UVNITŘ VIDEO Svou hlavní zpravodajskou relaci Heute už dnes odvysílá německá veřejnoprávní televize ZDF z nového studia. Od devatenácti hodin se tak budou moci i čeští diváci na satelitu nebo v příhraničí prostřednictvím DVB-T podívat na to, jak bude vypadat v praxi vysílání ze studia, které toto médium přišlo na třicet milionů euro. Při této příležitosti ZDF připravila na svých webových stránkách speciál.

K TÉMATU: Německá ZDF bude mít zpravodajské studio za 30 milionů euro

Nové zpravodajské studio se skládá ze dvou ateliérů – v jednom jsou tři velké kamery, dvě robotické kamery a dvě stě světlometů, v menším je pak robotická kamera, studiová kamera a přibližně sto světlometů. Od podzimu zde chce ZDF vysílat i další pořady, jako je např. ZDF Mittagsmagazin nebo ZDF wochenjournal. Požadavkem veřejnoprávního média také bylo, aby se moderátoři vzdali např. šperků. Velký důraz bude kladen na jednoduchost a eleganci.

MKT nástroje 2 tip

Podrobnější informace včetně dalších videí najdou zájemci na stránkách ZDF.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.