Hlavní navigace

Dnes představí ZDF nové virtuální studio za desítky milionů euro

17. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 7. 2009

UVNITŘ VIDEO Svou hlavní zpravodajskou relaci Heute už dnes odvysílá německá veřejnoprávní televize ZDF z nového studia. Od devatenácti hodin se tak budou moci i čeští diváci na satelitu nebo v příhraničí prostřednictvím DVB-T podívat na to, jak bude vypadat v praxi vysílání ze studia, které toto médium přišlo na třicet milionů euro. Při této příležitosti ZDF připravila na svých webových stránkách speciál.

K TÉMATU: Německá ZDF bude mít zpravodajské studio za 30 milionů euro

Nové zpravodajské studio se skládá ze dvou ateliérů – v jednom jsou tři velké kamery, dvě robotické kamery a dvě stě světlometů, v menším je pak robotická kamera, studiová kamera a přibližně sto světlometů. Od podzimu zde chce ZDF vysílat i další pořady, jako je např. ZDF Mittagsmagazin nebo ZDF wochenjournal. Požadavkem veřejnoprávního média také bylo, aby se moderátoři vzdali např. šperků. Velký důraz bude kladen na jednoduchost a eleganci.

BRAND23 Workshop

Podrobnější informace včetně dalších videí najdou zájemci na stránkách ZDF.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).