Hlavní navigace

Dnes začal v Barceloně Mobile World Congress

16. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Barceloně začal dnes Mobile World Congress 2009, který potrvá do čtvrtku 19.2. Jde o největší akci věnovanou mobilním telekomunikacím a řada firem zde představuje své produktové novinky. Dominuje tlak na rychlé zavedení LTE sítí, Verizon se dal slyšet, že by je rád ještě letos. A také nové a ještě chytřejší mobily, jako je Palm Pre v GSM verzi (vyrobeno pro Vodafone) nebo dvanáctimegapixelový Sony Ericsson Idou. Stánku Nokia dominuje model E75 s vysouvací klávesnicí a obchod Ovi. HTC…

V Barceloně začal dnes Mobile World Congress 2009, který potrvá do čtvrtku 19.2. Jde o největší akci věnovanou mobilním telekomunikacím a řada firem zde představuje své produktové novinky. Dominuje tlak na rychlé zavedení LTE sítí, Verizon se dal slyšet, že by je rád ještě letos. A také nové a ještě chytřejší mobily, jako je Palm Pre v GSM verzi (vyrobeno pro Vodafone) nebo dvanáctimegapi­xelový Sony Ericsson Idou. Stánku Nokia dominuje model E75 s vysouvací klávesnicí a obchod Ovi. HTC představilo HTC Touch Pro 2 a HTC Touch Diamond 2. Značky jako Samsung a LG představují osmimegapixelové fotomobily jako běžný standard a jestli chcete trochu futuristiky od LG a Intelu, zkuste projekt Moorestown. Microsoft našlapuje kolem nové verze Windows Mobile 6.5, která už by konečně měla být jednodušeji ovladatelná, ale především představil hezký software Recite, který umožní pořizovat a indexovat zvukové nahrávky na WM zařízení. Další novinky a zprávičky z Barcelony budou jistě v průběhu týdne následovat.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).