Hlavní navigace

Začíná Génius podle Stephena Hawkinga. Chcete vědět, jak uvažoval třeba Einstein?

1. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: National Geographic Channel
UVNITŘ VIDEO – Domníváte se, že převratných vědeckých objevů jsou schopni pouze mimořádně nadaní jedinci? Světoznámý teoretický fyzik vás chce přesvědčit o opaku.

Stephen Hawking je přesvědčen, že i „obyčejní“ lidé mohou pochopit a porozumět největším myslitelům minulosti a vžít se do jejich způsobu uvažování. V novém vědeckém cyklu se tak snaží odhalit skutečný lidský potenciál.

Vybraní dobrovolníci budou postaveni do situací, kdy musí myslet jako největší géniové naší minulosti a odpovídat na některé ze zásadních otázek. Využije se přitom celá řada experimentů a nejrůznějších někdy až prý neskutečných triků.

ICTZ23

A jaké obory, resp. otázky se budou v seriálu probírat? Půjde například o molekulární biologii nebo třeba astrofyziku a jasnější to bude z galerie, kde je vidět celá plejáda osobností, se kterými se v seriálu „potkáte“.

Génius podle Stephena Hawkinga má na National Geographic Channel premiéru dnes, tedy ve středu 1. června ve 22:00. (Pokud si říkáte, že jste to už viděli, omylem jsem to zverejnil včera. Mea culpa…)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.