Hlavní navigace

Je vaše doména nastavena správně? Otestujte ji pomocí nástroje DNSCheck.

12. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Laboratoře CZ.NIC dnes představily projekt s názvem DNSCheck. Jeho cílem je nabídnout nejširší veřejnosti možnost kontrolovat informace spojené s internetovými doménami. Po zadání doménového jména zájemce během chvíle zjistí, zda je daná doména nastavena v pořádku, a to díky procházení DNS od kořene (.), přes TLD (Top Level Domain, jako např.: „.cz“) až nakonec na jmenné servery, které mají informace o uvedené doméně.

Laboratoře CZ.NIC dnes představily projekt s názvem DNSCheck. Jeho cílem je nabídnout nejširší veřejnosti možnost kontrolovat informace spojené s internetovými doménami.

Po zadání doménového jména zájemce během chvíle zjistí, zda je daná doména nastavena v pořádku, a to díky procházení DNS od kořene (.), přes TLD (Top Level Domain, jako např.: „.cz“) až nakonec na jmenné servery, které mají informace o uvedené doméně.

Vedle těchto zjištění dostane zájemce i další informace o konektivitě jmenných serverů, platnosti IP adres a kontrole DNSSEC podpisů.Více informací o tomto projektu najdete nejen na jeho stránkách, ale také na blogu sdružení (DNSCheck – otestujte si svoji doménu!).

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).