Hlavní navigace

DNSSEC zavádí první asijská země: Thajsko

8. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Thajsko pro svou národní top-level doménu .th zavedlo podporu pro DNSSEC. Musím říct, ze jsem v tomto týdnu žádnou takovou zprávu nečekal a tak jsem byl trochu překvapený, komentuje Ondřej Filip, předseda sdružení CZ.NIC spravujícího českou národní top-level doménu .cz. Thajsko totiž v minulosti žádné plány ohledně DNSSEC neprezentovalo. Každopádně se teď stalo první a zatím i jedinou zemí, která v Asii provozuje DNSSEC. Doufejme, že nebude v tomto regionu osamocena dlouho, dodává Ondřej Filip…

Thajsko pro svou národní top-level doménu .th zavedlo podporu pro DNSSEC. Musím říct, ze jsem v tomto týdnu žádnou takovou zprávu nečekal a tak jsem byl trochu překvapený, komentuje Ondřej Filip, předseda sdružení CZ.NIC spravujícího českou národní top-level doménu .cz. Thajsko totiž v minulosti žádné plány ohledně DNSSEC neprezentovalo. Každopádně se teď stalo první a zatím i jedinou zemí, která v Asii provozuje DNSSEC. Doufejme, že nebude v tomto regionu osamocena dlouho, dodává Ondřej Filip na blogu CZ.NIC.

V České republice sdružení CZ.NIC zavedlo DNSSEC v loňském roce. Na toto téma jsme vám přinesli rozhovor právě s Ondřejem Filipem. CZ.NIC minulý týden avizovalo, že v rámci své akademie bude pořádat kurzy týkající se mimo jiné i DNSSEC. Povede je Ondřej Surý, technické ředitel správce české národní koncovky .cz. Tématu se věnuje i seriál DNSSEC a bezpečné DNS na našem sesterském serveru Root.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.