Hlavní navigace

Do aukce kmitočtů pro 4G sítě se přihlásila i skupina PPF Petra Kellnera

David Slížek

Novým mobilním operátorem v Česku se chce podle očekávání stát skupina PPF, kterou ovládá nejbohatší miliardář Petr Kellner. Firma dnes oznámila, že podá přihlášku do aukce o nové kmitočty, kterou vyhlásil ČTÚ. PPF se podle svého vyjádření chce účastnit dražby o kmitočty v pásmu 800 MHz (uvolněné po přechodu na digitální televizní vysílání), na kterých chce provozovat hlasové služby i datové 3G a 4G služby. Zároveň jde do boje i o pásmo 1800 MHz, napsal server IHNED.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Novým mobilním operátorem v Česku se chce podle očekávání stát skupina PPF, kterou ovládá nejbohatší miliardář Petr Kellner. Firma dnes oznámila, že podá přihlášku do aukce o nové kmitočty, kterou vyhlásil ČTÚ.

PPF se podle svého vyjádření chce účastnit dražby o kmitočty v pásmu 800 MHz (uvolněné po přechodu na digitální televizní vysílání), na kterých chce provozovat hlasové služby i datové 3G a 4G služby. Zároveň jde do boje i o pásmo 1800 MHz, napsal server IHNED.cz.

Do aukce se podle dostupných informací přihlásili také všichni tři stávající operátoři. ČTÚ nechce totožnost a počet přihlášených komentovat až do zítřejšího oficiálního otevření obálek.

Co by mohla účast PPF v dražbě znamenat? Článek na toto téma z pera Jiřího Peterky připravujeme na zítřejší ráno.

Našli jste v článku chybu?