Hlavní navigace

Do části Čech zasahuje nová digitální rozhlasová stanice z Mnichova

12. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nabídka mnichovského multiplexu na kanálu 11C je poměrně bohatá. Na své si díky němu přijdou zájemci o mainstream i alternativní scénu a nabízí i další tematické stanice.

Zájemcům o digitální rozhlas (DAB+) od našich západních sousedů se v příhraničí opět v průběhu minulého týdne rozšířila programová nabídka. Podmínkou je to, aby byli v dosahu DAB multiplexu z vysílačů München – Ismaning (7,5 kW) nebo München – Olympiaturm (4 kW), který je možné naladit na kanálu 11C. V této rozhlasové síti se konkrétně objevila tematická stanice Müncher Kirchenradio. Jak už němčináři tuší, jde o okruh zaměřený na věřící. Ten konkrétně provozuje mediální dům Sankt Michaelsbund.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Německé šlágry zasahují nově i část severních a středních Čech

Pro Müncher Kirchenradio jde o velmi důležitý krok. Doposud ho mohli zájemci naladit pouze prostřednictvím jeho internetových stránek na adrese: http://www.muenchner-kirchennachrichten.de/. Ve vysílání mohou posluchači slyšet například přenosy z bohoslužeb, četbu křesťanské literatury a také talkshow a debaty související s církví. Do programu se dostaly také některé poradenské pořady. Jak stanice informuje na svém webu, licenci pro šíření digitálního signálu získala stanice v říjnu loňského roku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).