Hlavní navigace

Do Česka míří nová televize, JOJ Cinema zahájí vysílání už v pondělí

13. 6. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Filmový kanál provozovatele TV JOJ bude dostupný u vybraných kabelových a satelitních operátorů. Vysílat má v češtině a bez reklam.

JOJ Cinema odhalila programové schéma

Nový tematický kanál JOJ Cinema zahájí vysílání 15. června v 18:30. Vyplývá to z programových plánů, které mediální skupina JOJ zaslala médiím. Vůbec prvním filmem, který televize odvysílá, bude americká komedie Frajeři ve Vegas v hlavních rolích s Michaelem Douglasem, Robertem de Nirem, Morganem Freemanem a Kevinem Kleinem. Stejný snímek už před několika týdny odvysílala jako svou sobotní premiéru česká TV Nova. Programové plány dále ukazují, že JOJ Cinema nabídne vždy snímek v premiéře a následně ho ještě několikrát zopakuje.

Mezi tituly z posledních let, které nová televize nabídne v prvním týdnu vysílání, jsou John Wick, Láska na kari, Non-stop, Riddick nebo Vášeň mezi řádky. Nejatraktivnější snímky bude JOJ Cinema vysílat pod speciálním označením „Film týdne“. Nový filmový kanál bude dostupný v češtině, bez reklam a operátoři ho do nabídek zařadí po úspěšných jednáních s TV JOJ. Zařazení stanice už například potvrdila satelitní služba Skylink, která již má pro tento kanál připravenou programovou pozici. Operátoři budou mít na výběr, zda stanici zařadí ve standardním nebo vysokém rozlišení.

Lukáš Polák: JOJ Cinema zveřejnila program na první týden, 15. června nabídne i Johna Wicka

TV Joj o sobě dává v poslední době hodně vědět.
Autor: TV Joj

Mediální skupina JOJ? To už nejsou pouze kanály JOJ, Plus, Senzi a Wau

Óčko Gold už nebude čistě hudební televizí

Hudební televize Óčko Gold, která je na rozdíl od hlavního kanálu Óčka určena starším divákům, by se do budoucna neměla orientovat na výhradně videoklipovou produkci. Serveru DigiZone.cz to naznačil během úterní návštěvy nových studií televize Štěpán Wolde, který rodinu stanic Óčko vede. Změn ve vysílání by se Óčko Gold mělo dočkat pravděpodobně od podzimu, konkrétnější být ale Wolde v tomto směru nechtěl. Jako ideální vidí například spolupráci s Rádiem Impuls, které stejně jako mediální skupinu Mafra vlastní úspěšný podnikatel a současný ministr financí Andrej Babiš.

Spolupráce rozhlasové a televizní sféry by v tomto směru nebyla nijak překvapivá. Na stejném modelu už de facto staví skupiny Prima a Radio United, které pojí dohromady jejich český vlastník. Ve vysílání rozhlasové sítě Kiss, jež je součástí Radio United, se objevil Top Star magazín, Country Rádio dalo prostor novému kutilskému magazínu Gondíci, s.r.o. sourozenců Adély a Dalibora Gondíkových, kteří byli dříve několik let tvářemi konkurenční Novy, konkrétně Rad ptáka Loskutáka, jež prošly proměnou a začal je moderovat Petr Rychlý

Lukáš Polák: Óčko Gold už by nemělo být do budoucna pouze čistě klipovou televizí

Němci odhalili první detaily o placeném DVB-T2

Částku pět eur měsíčně (60 eur/rok), tedy v přepočtu přibližně 140 korun, by měli zaplatit zájemci, kteří si budou chtít objednat placenou pozemní televizi ve formátu DVB-T2 v Německu. K dispozici by mohlo být podle optimistických odhadů dohromady až šest desítek programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Informoval o tom server Teltarif.de. Operátor Media Broadcast, který bude provozovatelem DVB-T2 multiplexů, zveřejnil první detaily o budoucí technologii na právě probíhajícím veletrhu ANGA COM v Kolíně nad Rýnem. K dispozici mají být tři multiplexy, z nichž do každého by se vešlo sedm kanálů v HD kvalitě, případně patnáct stanic ve standardním rozlišení.

Stanovená cena odpovídá předplatnému, za které lze pořídit službu HD+ od společnosti SES dostupnou na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně. I zde jsou programy běžně volně šířených stanic dostupné v HD kvalitě. A proč by se signál kódoval? Důvod je relativně prostý. Penetrace pozemním signálem je na rozdíl od České republiky v Německu relativně nízká a komerční vysílatelé chtějí distribuci signálu zaplatit. To jim může zajistit právě nastavený obchodní model. Kódování signálu bylo jednou z podmínek komerčních subjektů, proč se pro toto vysílání rozhodli. Naopak veřejnoprávní televize ZDF i její kolegyně ARD plánují šířit signál v režimu free-to-air. Kryptování svého signálu odmítly.

Lukáš Polák: Němci zveřejnili první detaily o DVB-T2, část nabídky zůstane nekódovaná

Lukáš Polák: Placená pozemní televize DVB-T2 bude v Německu kódována systémem Irdeto


Foto pro DigiZone.cz: Čestmír Polák

Ukázka Ultra HD formátu natočeného Českou televizí

Stručně

Rodina hudebních televizí Óčko patřící do mediální skupiny Mafra v pondělí slavnostně otevřela nové studiové prostory na pražském Andělu, z nichž začala vysílat od úterka. Jako první se do budovy vydavatelství Mafra před dvěma měsíci přestěhovalo odbavovací pracoviště.

Lukáš Polák: Óčko představilo nové studiové prostory, využije je Mňam TV i celá Mafra

Operátor satelitní služby Skylink, lucemburská společnost M7 Group, přistoupila začátkem tohoto týdne k úpravě seznamu kanálů v oficiálních boxech, tedy takzvané funkci FastScan. FastScan je funkce satelitního přijímače sloužící k jeho rychlému naladění a zároveň k uchování aktuálního seznamu programů.

Lukáš Polák: Satelitní služba Skylink upravila seznam kanálů v certifikovaných boxech

Placený tematický kanál H2 (History 2), o jehož vstupu na český a slovenský trh se hovoří již delší dobu, začne skutečně vysílat v tuzemských placených službách, a to již ve velmi blízké budoucnosti. Zařazení H2 do nabídky O2TV společnosti O2 Czech Republic potvrdila DigiZone.cz Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení operátora.

Lukáš Polák: Placený kanál H2 začne vysílat v Česku, do nabídky ho zařadí O2TV

Ukázka z vysílání stanice H2, sesterského kanálu stanice History Channel
Autor: repro foto H2 UK

Ukázka z vysílání stanice H2, sesterského kanálu stanice History Channel

Osud on-line Videopůjčovny Topfun je minimálně v televizorech značky LG Electronics definitivně zpečetěn. Jihokorejský výrobce uživatelům této značky v soukromé zprávě, kterou si je možné vyzvednout v platformě Smart TV, informuje, že na konci tohoto měsíce bude aplikace definitivně odebrána z nabídky programů.

Lukáš Polák: LG definitivně zpečetí osud Videopůjčovny Topfun, odebere ji ze svých televizorů

Nečekaný úspěch seriálu Policie Modrava, který od konce února pravidelně každou neděli sledovaly víc než dva miliony diváků a jehož poslední díl o uplynulé neděli vidělo 2,216 milionu dospělých, přiměl televizi Nova k rozhodnutí natočit jeho druhou řadu.

Jan Potůček: Policie Modrava bude mít pokračování, Nova zahájila přípravy natáčení druhé řady

DT 23

Z jižní Moravy na sever Čech se přesune děj druhé řady seriálu Vinaři, kterou v pondělí začala natáčet televize Prima. Diváci se tak mohou těšit na rozmanitější prostředí, ještě více humoru a řadu nových postav, slibuje mluvčí stanice Marie Fianová.

Jan Potůček: Prima natáčí druhou řadu Vinařů, přesouvá je na sever Čech. Seriál nasadí na podzim

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).