Hlavní navigace

Do důchodu? Až se mi bude chtít, říká šéf sportu ČT Otakar Černý

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2010

Do penze se rozhodně nechystá šéfredaktor sportovní redakce České televize Otakar Černý. Papež je starší, prezident je starší… Na důchod mám dost času, reagoval šéf veřejnoprávního sportovního kanálu ČT 4 na dotaz Magazínu MF Dnes, zda jej neustálá kritika diváků i novinářů nevede k myšlence odejít do důchodu a přenechat svoje místo někomu mladšímu.

K TÉMATU: Nevysíláme jenom archiv, ohrazuje se proti kritice šéf ČT 4 Otakar Černý

Mě může poslat do penze pouze generální ředitel a moji kolegové. A myslím, že nikdo z nich to nemá v plánu, protože znají moje pracovní nasazení a moje kvality. Do penze půjdu, až budu starej. A kdy budu starej, řeknu já, říká nekompromisně Černý. MF Dnes připomíná, že šéfredaktor sportovní redakce ČT nedávno rozzlobil diváky tím, že nezařadil do vysílání přenosy s lyžařských závodů Tour de Ski, v nichž triumfoval český reprezentant Lukáš Bauer.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize se kaje, Bauera a Záhrobskou nabídne o víkendu na ČT 2

BRAND23 Workshop

Černý byl ale v „kauze Tour de Ski“ nevinně. Držitel vysílacích práv pro tuto sportovní událost, placený sportovní kanál Eurosport, si vymínil, že pokud přenosy zakoupí některá z plnoformátových televizí, nesmí je nabídnout na svém sportovním kanálu. A na program ČT 2 je pro změnu nechtělo pustit vedení ČT, které si vytyčilo za cíl od Nového roku vyčistit Dvojku od takřka veškerého sportu.

A že se o týden později na ČT 2 mohly přenosy ze zahraničních lyžařských závodů objevit? Za to nemohl Černý, ale generální ředitel ČT Jiří Janeček, který pod tíhou veřejného mínění přehodnotil svoje rozhodnutí zakázat další sportovní přenosy na Dvojce.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).