Hlavní navigace

Do konce roku mají být přenosy Formule 1 ve vysokém rozlišení

18. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 5. 2007

Držitel vysílacích práv pro závody Formule 1 Bernie Ecclestone slibuje, že do konce roku zajistí přenosy všech velkých cen v nejvyšší možné kvalitě: HDTV. Serveru Autosport.com Ecclestone řekl, že přesný termín zahájení přenosů ve vysokém rozlišení obrazu zatím nezná, ale stane se tak ještě letos. Důvodem je snaha oslovit nové potenciální partnery Formule 1.

UXD

Ecclestone také slibuje co nejrychlejší zavedení přenosů v širokoúhlém formátu 16:9, v němž například běželo celé letošní Mistrovství světa v ledním hokeji. Satelitní operátor SISLink přislíbil, že provede první zkušební HD přenos Formule 1 už z nadcházející Velké ceny Španělska, která se pojede v Barceloně.

Spuštění regulérního vysílání závodů Formule 1 v HDTV záleží podle Bernie Ecclestoneho na zájmu provozovatelů televizních stanic na celém světě, především pak na tom, zda budou ochotni za takové speciální přenosy platit. V České republice má práva pro přenosy závodů Formule 1 televize Nova, která chce letos na podzim otestovat pozemní vysílání HDTV a do konce roku zahájí pravidelné vysílání v tomto formátu, zpočátku však zřejmě jen v IPTV.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.