Hlavní navigace

Do konce listopadu Nova přestěhuje zpravodajství do nového studia

7. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 9. 2007

Z bývalých garáží ve filmových ateliérech na Barrandově do nové budovy se studiem vybaveným technologiemi pro vysílání ve vysokém rozlišení obrazu se po osmi letech přestěhuje redakce zpravodajství televize Nova včetně studia, z něhož stanice vysílá Televizní noviny. Generální ředitel Novy Petr Dvořák ve čtvrtečním rozhovoru pro Rádio Impuls prozradil, že ke změně by mělo dojít do konce listopadu.

Diváci se dočkají velkých změn zpravodajství, které je zatím velmi oblíbené, já předpokládám, že do budoucna stále bude, bude modernější, bude dynamičtější a všechny ostatní věci se diváci dozví poté, až ho najdou na obrazovce, prohlásil Dvořák v diskusním pořadu Impulsy Václava Moravce. Dosavadní dobré výsledky sledovanosti zpravodajství nutí Novu podle Dvořáka k úvahám, jak tuto výkonnost ještě více využít.

cyber-obecný tip

Když se podíváte na výkonnost, jakou zpravodajství obecně na Nově vykazuje, nutí nás to k tomu, abychom přemýšleli o tom, jestli náhodou bychom jeho účinnost neměli rozšířit i tím, že přineseme nějaké nové pořady, ale zatím si myslím, že je to předčasné. V tuhle chvíli s tou dvojicí zpravodajských relací, to znamená Odpolední televizní noviny a Televizní noviny v půl osmé, jsme spokojeni, řekl Dvořák.

Do konce letošního roku Nova nepřidá žádnou další zpravodajskou relaci. Pokud se tak televize někdy v budoucnu rozhodne, stane se tak podle Dvořáka „v té správné době“. Tou má být období do konce současné prodloužené licence Novy, tedy do konce ledna roku 2017. Novou podobu zpravodajství a návrat ke klasickému studiu chystá také televize Prima. Ke změně by mělo dojít od Nového roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.