Hlavní navigace

Do pozemního vysílání míří další televize, „kočičí“ Mňau TV získala licenci

Lukáš Polák

Stanici spouští společnost CE Media proto, že Češi z průzkumů vycházejí jako jedni z největších milovníků domácích zvířat na světě. Podle původních plánů se má stanice objevit v multiplexu 4.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila společnosti CE Media, provozovateli Mňam TV, terestrickou licenci pro novou stanici Mňau TV. Licence byla udělena na období dvanácti let. Podle základní specifikace má být nová stanice o domácích zvířatech, primárně psech, kočkách, koních a dalších zvířatech, která obklopují náš svět. Čtyřiadvacetihodinový program počítá s cílením pouze na Českou republiku. Stejně jako Mňam TV, i sesterská stanice bude dostupná v pozemní vysílání (DVB-T). Provozovatel dříve informoval, že kanál má být šířen v pozemním multiplexu 4.

MIF20 tip obecny

ROZHOVOR: Pál Milkovics: Zvířecí Mňau TV odstartuje do 15. října, nebude jenom pro chovatele

Češi z průzkumů vycházejí jako jedni z největších milovníků domácích zvířat na světě, navíc existuje, a neustále vzniká, bezpočet materiálů vytvářených samotnými majiteli – obou těchto faktorů lze využít. Přímé zapojení diváků bude jednoznačně tvořit důležitou součást vysílání, uvedl v červencovém rozhovoru pro Hospodářské noviny spolumajitel CE Media Pál Milkovics. Podle původního plánu chtěl provozovatel stanici spustit do 15. října. Milkovics to řekl v interview pro DigiZone.cz na začátku září. Stanice bude mít o něco větší počáteční náklady než sesterská Mňam TV.