Hlavní navigace

Do roku 2020 se má na HDTV dívat většina Britů. Možná

26. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
26. 4. 2007

Až devět z deseti domácností ve Spojeném království bude kolem roku 2020 sledovat televizi ve vysokém rozlišení (HDTV). Má to ale jednu podmínku. Britský regulátor audiovize a telekomunikací Ofcom musí vyhradit část spektra právě pro služby HDTV. Analýza společnosti Strategy Analytics varuje, že bez větší štědrosti v počtu frekvencí bude příjem zemského digitálního vysílání ve vysoké kvalitě dostupný pouze pro 60 procent populace.

Rozhodnutí Ofcomu a britské vlády ohledně HDTV přes zemské vysílání, ke kterému dojde v několika málo měsících, upraví vysílací prostředí ve Spojeném království na mnoho následujících let, poznamenává analytik společnosti David Mercer a dodává: Musí vzít (vláda a Ofcom, pozn. red.) do úvahy dlouhodobý dopad na vysílání veřejné služby, než dospějí ke konečnému rozhodnutí o přerozdělení spektra.

ebf - partner 1

Britský regulátor uvažuje, že televizní kmitočty uvolněné digitalizací automaticky nepřidělí vysílání ve vysokém rozlišení, ale místo toho je vydraží. Proti tomu stojí lobby vysilatelů.

Zdroj: Broadbandtvnew­s.com

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).