Hlavní navigace

Dobrá zpráva pro fanoušky seriálu House of Cards: Frank Underwood je zpátky

31. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Netflix právě uvedl pátou řadu oblíbeného seriálu z prostředí nejvyšší americké politiky. Spojené Státy s Frankem Underwoodem v čele se tentokrát ocitnou na pokraji války.

Korupce. Násilí. Vraždy. Zpronevěra. Nepotismus. Bezohlednost. Ne, to není popis severočeské regionální politické reality, to jsou hlavní atributy, na kterých staví seriál House of Cards. Předpokládám, že čtenáři DigiZone uvidí seriál dříve, než se Česká televize uráčí  n,mjkjej adaptovat, proto používám originální název. Aktuálně vysílá ČT2 třetí řadu seriálu.

Franka Underwooda (pravděpodobně životní seriálová role Kevina Spaceyho) a jeho ženu Claire Underwood (Robin Wright) jsme opustili ve chvíli, kdy využili krize s rukojmími, zadržovanými islamistickými teroristy, ke zvýšení své vlastní popularity. Po shlédnutí popravy v živém přenosu Frank v emotivním projevu pronese památná slova: „We don’t submit to terror. We make the terror!“ A tím čtvrtá série končí. Vrátka k páté sérii jsou otevřena více než dostatečně.

Poprvé za celou dobu natáčení se na nové řadě seriálu nepodílel producent Beau Willimon, duchovní otec House of Cards. Jeho roli převzali Melissa James Gibson (autorka několika dílů seriálu Americans) a Frank Pugliese (Borgiové, Copper), oba na seriálu spolupracují od třetí série. Co tedy můžeme čekat od té nejnovější páté? Série začíná dva týdny před prezidentskými volbami, kdy nově vyhlášená válka proti teroru umožní Underwoodovým zakrýt špínu a průšvihy z kampaně i běžné politické praxe. 

Těžká úloha abstinujícího alkoholika

Frankův protivník Will Conway (skvělý Joel Kinnaman, známý také ze seriálu The Killing – což je mimo jiné jeden z mála případů, kdy americká adaptace předčila evropský vzor) najme nového bezohledného poradce Marka Ushera (Campbell Scott), který ale bude mít velmi těžkou práci jak s Frankem, tak s téměř abstinujícím alkoholikem Dougem Stamperem (Michael Kelly). Frank bojuje nejen s obvyklými nepřáteli, tentokrát na něj začínají dorážet také stíny minulosti. Můžeme se těšit také na čtyřiadvacetihodinové Skype rozhovory s voliči (ne Frank), vojenský konflikt s Ruskem nebo například Frankovy monology s diváky – Kevin Spacey je v tomto nepřekonatelný.

MM AI

Robin Wright se nechala před několika týdny slyšet, že Donald Trump vzal tvůrcům seriálu vítr z plachet. Nenechte se tím mýlit. Lehce humpolácká, lehce retrokonzervativní tvář současného amerického prezidenta vysokého levelu sofistikovaného zla, personifikovaného Frankem Underwoodem, zdaleka nedosahuje. I když… kdoví, co se skrývá pod pokličkou – nebo v tomto případě spíše pod zlatou parukou.

Netflix uvedl jako obvykle celou řadu House of Cards najednou, všech třináct dílů tedy můžete shlédnout už nyní na Netflixu (s anglickými titulky, na češtinu se ještě nedostalo, na polštinu už ale ano). Redakce DigiZone se okamžitě pustila do práce, podrobnou recenzi tak můžete jako obvykle očekávat o víkendu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Komentátor, fejetonista, milovník dobrého piva, reklamy a world music.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).