Hlavní navigace

Dočkají se Brno a Domažlice digitální Primy?

10. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
10. 10. 2006

Rozšíření zemského digitálního vysílání televize Prima do Brna a Domažlic je technicky možné, záleží ale na zájmu samotné televize. Serveru DigiZone.cz to na brněnském veletrhu Invex řekl Jiří Rajdus, manažer projektu digitálního vysílání společnosti Czech Digital Group (CDG), která je provozovatelem přechodné zemské digitální sítě B. V ní kromě Primy vysílá pět dalších televizních a tři rozhlasové programy.

Technicky jsme připraveni v Domažlicích nebo Brně vysílat. Připravili jsme pro Primu ceník, ale záleží na ní, jestli bude mít o toto vysílání zájem, řekl Rajdus. V případě Domažlic by multiplex B zřejmě využil vysílač Vraní vrch, provozovaný Českými radiokomunikacemi. CDG ale nemá pro tuto lokalitu přidělený kmitočet od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Podobný problém je i v Ostravě. Naopak v Brně by mohl multiplex B vysílat okamžitě, zatím však pouze s Primou.

ebf - tip do článku - debata

Všechny ostatní programy v síti B totiž vysílají jenom experimentálně a jejich licence platí pouze pro Prahu a střední Čechy. Vysílání jediného televizního programu v celém multiplexu by však bylo pro CDG neekonomické.

Připravujeme speciální článek o multiplexu B

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).