Hlavní navigace

Dočkáme se u ČSA palubních vstupenek v mobilu?

Karel Wolf

ČSA podle vlastního tiskového prohlášení připravují spuštění palubních vstupenek na mobilní telefony. V budoucnu tak má být umožněné kompletní odbavení cestujících pouze prostřednictvím řadového mobilního přístroje. Technologicky stojí celý proces na využití interaktivních možností wapu v kombinaci s posíláním SMS/MMS zpráv (v závislosti na možnostech přístroje). Nástupu do letadla tak bude po nákupu letenky a po nezbytném odbavení předcházet už jen přiložení displeje se zobrazeným kódem ke…

ČSA podle vlastního tiskového prohlášení připravují spuštění palubních vstupenek na mobilní telefony. V budoucnu tak má být umožněné kompletní odbavení cestujících pouze prostřednictvím řadového mobilního přístroje. Technologicky stojí celý proces na využití interaktivních možností wapu v kombinaci s posíláním SMS/MMS zpráv (v závislosti na možnostech přístroje). Nástupu do letadla tak bude po nákupu letenky a po nezbytném odbavení předcházet už jen přiložení displeje se zobrazeným kódem ke speciální čtečce, která z něj přečte potřebná data a pustí cestujícího dál.

České aerolinie však nejsou průkopníkem ničeho revolučního, podobnou službu již začala nabízet francouzská letecká společnost Air France na trase Paříž – Amsterdam. Cestující si prostřednictvím svého telefonu vyberou na webu dopravce své sedadlo a po dokončení odbavení v telefonu si nechají zaslat elektronickou palubní vstupenku formou SMS, MMS nebo e-mailem. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
22. 6. 2008 22:43
To, ze Vam neco neprijde jasne, neznamena, ze to nekomu jasne nebude. Co se tyce reinzenyringu procesu boardingu, vrele doporucuju tuto radu ventilovat na pude ICAO. Letiste Praha a zvlaste slozka OLE (ochrana letiste) jiste bude velmi rada, kdyz ji seznamite s tim, ze zakaznici nektere spolecnosti maji mit nejake ulevy (zvlast ty v bezpecnostni oblasti). Jiste Vam radi padnou kolem krku, pak uderi hlavou o zem a pronesou cosi ve stylu: "Jezis, ze nas to uz davno nenapadlo" :-) Je…
22. 6. 2008 21:16
Kolikze dela 1% z par milionu cestujicich rocne? CSA uz check-in pres web umi. CSA a Letiste Praha jsou dve ruzne firmy, takze spojovat security na LKPR s CSA je ehm zhruba stejne relevantni jako spojovat security na LKPR s Lufthansou nebo Swiss.