Hlavní navigace

Dočkáme se u ČSA palubních vstupenek v mobilu?

Karel Wolf

ČSA podle vlastního tiskového prohlášení připravují spuštění palubních vstupenek na mobilní telefony. V budoucnu tak má být umožněné kompletní odbavení cestujících pouze prostřednictvím řadového mobilního přístroje. Technologicky stojí celý proces na využití interaktivních možností wapu v kombinaci s posíláním SMS/MMS zpráv (v závislosti na možnostech přístroje). Nástupu do letadla tak bude po nákupu letenky a po nezbytném odbavení předcházet už jen přiložení displeje se zobrazeným kódem ke…

Doba čtení: 1 minuta

ČSA podle vlastního tiskového prohlášení připravují spuštění palubních vstupenek na mobilní telefony. V budoucnu tak má být umožněné kompletní odbavení cestujících pouze prostřednictvím řadového mobilního přístroje. Technologicky stojí celý proces na využití interaktivních možností wapu v kombinaci s posíláním SMS/MMS zpráv (v závislosti na možnostech přístroje). Nástupu do letadla tak bude po nákupu letenky a po nezbytném odbavení předcházet už jen přiložení displeje se zobrazeným kódem ke speciální čtečce, která z něj přečte potřebná data a pustí cestujícího dál.

České aerolinie však nejsou průkopníkem ničeho revolučního, podobnou službu již začala nabízet francouzská letecká společnost Air France na trase Paříž – Amsterdam. Cestující si prostřednictvím svého telefonu vyberou na webu dopravce své sedadlo a po dokončení odbavení v telefonu si nechají zaslat elektronickou palubní vstupenku formou SMS, MMS nebo e-mailem. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?