Hlavní navigace

Dočkáme se zpoplatnění YouTube? Určitým způsobem možná ano

30. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpoplatněného obsahu bychom se na YouTube mohli dočkat v dubnu. Mezi tvůrci zpoplatněného obsahu jsou citovány Machinima, Maker Studios a Fullscreen.

Podle řady článků v zahraničních médiích (prvotní zdroj je pravděpodobně AdAge) YouTube plánuje spustit možnost předplatného, které se bude týkat několik desítek kanálů. Možnost zpoplatnění by se také mohla týkat živě vysílaných událostí a také starších epizod seriálů.

Podle AdAge by se předplatné mělo pohybovat mezi jedním až pěti dolary měsíčně a jakkoliv jde o „experiment“, byl prý již zvažován poměrně dlouhou dobu. Podle popisovaného samozřejmě nejde o zpoplatnění YouTube jako celku, ale možnosti zpoplatnit obsah, který vlastník obsahu zpoplatnit chce. Ať už formou klasického kanálu, nebo jednotlivých videí.  Vedle přímého zpoplatnění YouTube stále zůstává stávající „obchodní“ model, tady příjmy založené na reklamě.

Zpoplatněného obsahu bychom se na YouTube mohli dočkat v dubnu. Mezi tvůrci zpoplatněného obsahu jsou citovány Machinima, Maker Studios a Fullscreen. Příjmy z takovéhoto obsahu by se měly dělit stejně jako v případě příjmů z reklamy, tedy 45/55. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).