Hlavní navigace

Dokument Šmejdi se dočká pokračování, točí ho slovenská režisérka Piussi

Lukáš Polák

Televizní premiéra Šmejdů se na obrazovce České televize povedla. Na prvním programu je sledovalo proti Ordinaci v růžové zahradě téměř 1,2 milionu diváků.

Doba čtení: 1 minuta

Dokument Šmejdi, který pojednává o zneužívání seniorů na různých prodejních akcích, za nímž stojí Silvie Dymáková, ta si mimochodem k němu napsala i sama scénář, se dočká svého pokračování. Informuje o tom server Omédiách.com. Režírovat ho bude slovenská filmařka Zuzana Piussi, která už má za sebou řadu projektů tohoto žánru. Za pokračováním úspěšných Šmejdů, jež rozvířili veřejnou diskusi na toto téma, stojí Hana Třeštíková. Časosběrný dokument bude mít půl hodiny a bude pokračovatelem první části.

K TÉMATU: Dokumentu Šmejdi se proti Ordinaci dařilo: téměř 1,2 milionu diváků

Ukážeme, co všechno se postupně díky filmu změnilo, uvedla režisérka prvního dílu Dymáková. Překvapilo mě, že staří lidé, kteří se Silvii natáčeli a vystoupili ve filmu, stále bojují s tím, že je to na předváděcí akce táhne, jako kdyby jim chyběly, podivuje se Piussi. Lidé důchodového věku tyto akce často berou jako kulturní vyžití a možnost se setkat se svými vrstevníky. Dokument by měl být natočen i z pohledu „šmejdů“, tedy lidí, kteří za těmito akcemi stojí. Česká televize by měla nabídnout film už v lednu příštího roku.

Našli jste v článku chybu?