Hlavní navigace

Domažlickým vadí, že nebudou mít digitální Primu

9. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 10. 2006

Lidem na Domažlicku vadí, že po zahájení digitálního vysílání od 1. listopadu nebudou moci přes set-top-box naladit televizi Prima. Zájem o digitální přijímače v regionu by byl větší, kdyby v programové nabídce byla i tato stanice, sdělil serveru DigiZone.cz prodejce televizní techniky David Rácz z Mrákova u Domažlic. Vychází přitom z osobních zkušeností během kampaně na prodej set-top-boxů v obcích mezi Domažlicemi a česko-německou hranicí.

Mile mne překvapila velká informovanost o připravovaném zahájení vysílání. Lidi nejvíce zajímalo, jestli se opravdu na jaře chystá vypnutí analogu. Nejvíce je trápil fakt, že si musí pořídit ke každému televizoru jeden set-top-box, a také to, že jim bude v nabídce chybět Prima, uvedl Rácz. Někteří diváci projevili obavy o kvalitu signálu digitálního multiplexu A z vysílače Vraní vrch, protože v okolních obcích je velmi členitý terén.

Osobně mě překvapilo, že spousta lidí chytá analogový signál z Plzně, protože kvůli Primě otočili antény na vysílač Plzeň-město. Tudíž prý nemají důvod si set-top-box pořizovat, říká Rácz. Podle jeho slov obyvatele Domažlicka nelákají ani dva nové programy České televize, zpravodajský kanál ČT 24 a stanice ČT 4 Sport. Větší zájem mají o Primu. Digitální vysílání Českého rozhlasu je vůbec nezajímalo, dodává Rácz.

Content tip EARLY

Ceny set-top-boxů jsou pro diváky z Domažlicka podle Rácze přijatelné: Mile mě překvapilo, že spousty lidí uvažují o přijímačích se dvěma tunery pro nahrávání či přijímačích s pevným diskem. Diváky také zajímá chystané digitální vysílání televizních programů z blízkého Bavorska, nejvíc by si ale přáli spuštění dalších českých multiplexů s Primou a novými digitálními televizemi.

Další informace:

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).