Hlavní navigace

Doména .eu třetí nejžádanější v Evropě

Jiří Macich ml.

Jednotná evropská doména .eu je po německé národní .de a britské národní .uk třetí nejžádanější doménou starého kontinentu. Domén .de je registrováno cca deset miliónů a .uk o polovinu méně. Doména .eu minulý měsíc předčila nizozemskou národní doménu .nl, kterou odstrčila na čtvrté místo. Nejpilnějšími registrátory evropské domény jsou Němci (673.000 registrací) následovaní Brity (380.000 registrací) a Nizozemci (251.000 registrací). České republice v tomto ohledu s 37.500 registracemi patří až…

Jednotná evropská doména .eu je po německé národní .de a britské národní .uk třetí nejžádanější doménou starého kontinentu. Domén .de je registrováno cca deset miliónů a .uk o polovinu méně. Doména .eu minulý měsíc předčila nizozemskou národní doménu .nl, kterou odstrčila na čtvrté místo.

Nejpilnějšími registrátory evropské domény jsou Němci (673.000 regis­trací) následovaní Brity (380.000 regis­trací) a Nizozemci (251.000 regis­trací). České republice v tomto ohledu s 37.500 regis­tracemi patří až jedenáctá příčka. (Aktuálně.cz)

Více o doménách a jejich registrátorech v naší doménové centrále.

Našli jste v článku chybu?