Hlavní navigace

Doménových sporů stále přibývá hlavně kvůli cybersquatterům z Číny

Počet doménových sporů, jež bude muset letos řešit organizace The World Property Organization (WIPO), která je posledním rozhodčím orgánem v případě sporů o domény, bude podle všeho všeho vyšší než loni. Za nárůstem stojí hlavně cybersquatteři z Číny. Ti si registrují domény obsahující světoznámé značky a následně na nich prodávají padělané zboží nebo se snaží od držitelů značek získat peníze za postoupení domény.
Martin Vyleťal
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Počet doménových sporů, jež bude muset letos řešit organizace The World Property Organization (WIPO), která je posledním rozhodčím orgánem v případě sporů o domény, bude podle všeho všeho vyšší než loni.

Za nárůstem stojí hlavně cybersquatteři z Číny. Ti si registrují domény obsahující světoznámé značky a následně na nich prodávají padělané zboží nebo se snaží od držitelů značek získat peníze za postoupení domény.

Loni řešila WIPO celkem 2764 doménových sporů. Letos, do začátku srpna, už to bylo 1931 sporů. Poslední měsíce roku ale představují pro WIPO z hlediska počtu případů nejrušnější období v roce.

Zdroj: The Guardian