Hlavní navigace

Domény .at, .de a .ch už s diakritiky

12. 3. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Devadesát dva znaků latinské abecedy s diakritickými znaménky rozšířilo počátkem března znakovou sadu, již lze využít při registraci domén v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Nevěřili byste, kde jsem se to dozvěděl. Už už jste se mohli podobné zprávičky dočkat i z české domény. V pondělí 16. února se na krátko mezi registrovanými doménami objevily názvy jako xn–ubytovn-mwa3i.cz, xn–zamstnn-mwa3iou.cz nebo xn–penze-1sa.cz, ale CZ.NIC je okamžitě zrušil. Že by registrační systém dovoloval něco, o…

Devadesát dva znaků latinské abecedy s diakritickými znaménky rozšířilo počátkem března znakovou sadu, již lze využít při registraci domén v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Nevěřili byste, kde jsem se to dozvěděl. Už už jste se mohli podobné zprávičky dočkat i z české domény. V pondělí 16. února se na krátko mezi registrovanými doménami objevily názvy jako xn–ubytovn-mwa3i.cz, xn–zamstnn-mwa3iou.cz nebo xn–penze-1sa.cz, ale CZ.NIC je okamžitě zrušil. Že by registrační systém dovoloval něco, o čem CZ.NIC neví?

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).