Hlavní navigace

Názory k článku Domény: Rok může mít občas jen dva měsíce

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 10. 1999 15:11

  Petr Marecek (neregistrovaný)
  "Datem zdanitelného plnění je přitom buď den poskytnutí služby, nebo den vystavení daňového dokladu, podle toho, který nastane dříve." Rekl bych, ze je to jinak. Ze DZP je datum zaplaceni nebo datumposkytnuti sluzby. Danovy doklad se pak musi vystavit do tech 14 dnu. Stejne ale NIC bere tech 840,- jako zalohu, kterou pak odecte od faktury. Kdyby posilal faktury predem, odvede spoustu na danich, ktere pak neodstane - od tech, kteri nezaplati sve spekulativni registrace.
 • 29. 10. 1999 17:06

  Petr Souček (neregistrovaný)
  Ano, je to jinak, ale na podstatě to nic nemění. K onomu zdanitelnému plnění za obnovení registrace nemohlo dojít dříve než 14 dní před vystavením daňového dokladu.
  Mimochodem, mně CZ.NIC ani po urgencích na dotaz ohledně délky platnosti neodpověděl.
  Dále by mělo být uvedeno přímo na daňovém dokladu, jakého období se zdanitelné plnění týká, aby mol být správně zaúčtován.
 • 30. 10. 1999 16:13

  Marek Antoš (neregistrovaný)
  Zákon o DPH, § 9, odstavec 1, písmeno e):
  "Zdanitelné plnění se považuje za uskutečněné při poskytování služeb dnem jejich poskytnutí nebo zaplacení nebo vystavení daňového dokladu, a to tím dnem, který nastane dříve..."
  Takže skutečně je to v tomto případě tak, jak uvádím v článku. Nicméně máte pravdu, že původně tam to vystavení dokladu nebylo, přidala to tam až novela zákona č. 208/1997 Sb.
 • 29. 10. 1999 18:37

  Petr Novotny (neregistrovaný)
  Mne teda CZ-NIC odpovedel ohledne delky splatnosti - je za tim dojemna snaha, abychom pry omylem nezaplatili pozde a neprisli o domenu. Nevim jak vam, mne je sedm let a potrebuju, aby me tatinek vodil za rucicku i pri splaceni faktury.

  Nasel jste nekdo nastroj, jak si mam overit, ze variabilni symbol skutecne odpovida me domene (tj. neplatim nekomu jinemu na podvrzeny e-mail)? Cislo uctu NIC si zkontrolovat umim, ale ten variabilni symbol me stve...

 • 30. 10. 1999 17:59

  Milan Schembera (neregistrovaný)
  Já se jen těším na to, až mi přijde FÚ na kontrolu a tyhle doklady od EUnetu mi vyhází a já zacvakám navíc ještě nějakou pálku Zemanovi a Mertlíkovi do kasy. Jednání EUnetu mi připadá neseriózní a neobchodní. Přišla mi výzva k platbě, zaplatil jsem, přišla mi upomínka PŘED SPLATNOSTÍ. Kdybych měl takového dodavatele, který není MONOPOL, poslal jsem ho se vší úctou do prd..e a začal brát zboží a služby od někoho jiného. Měli by se nad svým jednáním zamyslet. Toť můj subjektivní názor.
 • 31. 10. 1999 13:54

  Zdenek Kovar (neregistrovaný)
  Nelze nez s autorem souhlasit, kdyz mi Eunet poslal e-maily - vypisy z rejstriku domen, tedy vlastne potvrzeni uhrad, nestacil jsem se divit a desne jsem se rozcilil. Potom co Eunet predvadel jiz u rozesilani vyzev a vubec od doby co prevzal spravu domeny .cz, se asi clovek nemuze divit. Proste Eunet jenom vsem dokazuje, jak je neschopnej spravce domeny .cz, kdyz nezvladne ani dodrzet pravidla, ktera sam urcil. Navic se mi vubec nelibi, ze smlouva mezi vlastnikem domeny a CZ.NIC existuje jen v elektronicke podobe a navic se neustale meni podle toho jak se to zrovna Eunetu hodi. Zajimave je take to, ze ke zmene technickych udaju domeny staci podpis jakehokoliv jmenovce, ktery vlastni domenu. Bude-li si napr. ze mne nekdo chtit udelat srandu, zmeni technicke udaje domeny tim, ze odesle faxem nove udaje a podepise je mym jmenem. A kdo dokaze, ten podpis patri zrovna vlastnikovi ? Proc je tedy nutne chodit k notari pri prevodu a zruseni domeny, kdyz to neni nutne v tomto pripade. Ted lituju, ze jsem za domeny zaplatil ... ale co jineho ma clovek na vyber, kdyz by mu jinak domenu zrusili ?
 • 31. 10. 1999 15:09

  Ladislav Vojtisek (neregistrovaný)
  Nevim, zda jsem cetl dobre, ale na strankach CZ.NIC jsem nasel, ze pravidla i cenik plati od 1. 9. 1999. Pokud tedy CZ.NIC uctuje sluzbu v ceniku uvadenou jako "Obnovení registrace domenového jmena na dalsí 1 rok" od data drivejsiho, nez 1. 9. 1999, porusuje tim sva vlastni pravidla. Pokud se techto pravidel a zejmena pak zacatku jejich platnosti bude drzet, pak uzivatele vyuzivajici jeho sluzeb vedome uvadi v omyl, kdyz za poplatek uctovany za sluzbu nazvanou "Obnoveni registrace domenového jmena na dalsi 1 rok" poskytuje jinou sluzbu, ktera by se dala nazvat napr. "Obnoveni registrace domenového jmena na dalsi 2 mesice". V trestnim zakone je takove jednani popisovano v ustanoveni § 121 odst. 1 a tomu, kdo takoveto jednani spacha jako clen organizovane skupiny nebo jim ziska znacny prospech, je vymerena vyssi sazba uvedena v odst. 2 tohoto ustanoveni. Dale je mozne v ramci jednocinneho soubehu toto jednani kvalifikovat tez jako jednani popsane v § 250 tr. zakona. Byt tim, kdo za toto jednani je odpovedny nebo tim, kdo jej vykonava, zacal bych si balit deku a zubni kartacek...
 • 1. 11. 1999 8:17

  Miroslav Ondra (neregistrovaný)
  ze způsobů fakturace je mi zle. Jak je možné, že dvě firmy zaplatí za stejnou službu - registrace domény před 1.9. a jedna firma dostane že doména je zaplacena do ledna 2000 a druhá firma dostane že ji registrace platí do 10/2000. Připadá mi, že v tomto státě jakmile někdo dostane monopol okamžitě se chová příšerným způsobem bez ohledu na zákazníky. O nelogickém způsobu účtování poplatku - když akce měla být od září tak rok je do září - ani nemluvím.