Hlavní navigace

Doplňky používá 85 procent uživatelů Firefoxu

Jiří Macich ml.

Drtivá většina uživatelů prohlížeče Mozilla Firefox má nainstalovaný nějaký ten doplněk. Podle posledních čísel od správců serveru Mozilla Add-ons alespoň jeden doplněk ve svém prohlížeči používá 85 procent uživatelů. V průměru vychází, že jeden uživatel má nainstalovaných pět doplňků. Přesněji řečeno, jedna instalace prohlížeče má v průměru pět doplňků. Čísla pocházejí od uživatelů čtvrté generace prohlížeče Mozilla Firefox a nezahrnují lehké motivy vzhledu Personas. 

Drtivá většina uživatelů prohlížeče Mozilla Firefox má nainstalovaný nějaký ten doplněk. Podle posledních čísel od správců serveru Mozilla Add-ons alespoň jeden doplněk ve svém prohlížeči používá 85 procent uživatelů.

V průměru vychází, že jeden uživatel má nainstalovaných pět doplňků. Přesněji řečeno, jedna instalace prohlížeče má v průměru pět doplňků. Čísla pocházejí od uživatelů čtvrté generace prohlížeče Mozilla Firefox a nezahrnují lehké motivy vzhledu Personas. 

Zdroj: Mozilla.cz

Našli jste v článku chybu?
19. 7. 2011 18:49
Karel (neregistrovaný)

To je sice dobrý nápad, ale asi nemáš pravdu. Firefox bez doplňků je totiž skoro nepoužitelný a tak bych moc nechápal lidi, kteří ho bez doplňků jsou ochotní používat. I těch 15% se mi zdá děsně moc a půjde asi o instalace, kde uživatel je naprostý laik nebo nemá vůbec přístup k úpravám pc s kterým pracuje.

29. 6. 2011 5:59
povinná (neregistrovaný)

kolik procent z nich jsou ale jen reklamní doplňky přiinstalované při instalaci nějakého jiného sw ? myslím, že to nebude malé číslo