Hlavní navigace

Dopravní informace na Mapy.cz v betaverzi

Jiří Macich ml.

V poslední době se s novinkami na online mapách České republiky roztrhl pytel. Google zkvalitnil letecké snímky, Amapy.cz umožňují export trasy do GPS navigací a nejnověji portálová jednička Seznam.cz spustila veřejnou betaverzi speciální dopravní mapy s informacemi o aktuální dopravní situaci. Na mapě se momentálně zobrazují informace související s plynulosti provozu, tedy dopravní nehody, kolony, nadměrné náklady a podobně. Časem se informační servis rozšíří např. o upozornění na aktuální…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V poslední době se s novinkami na online mapách České republiky roztrhl pytel. Google zkvalitnil letecké snímky, Amapy.cz umožňují export trasy do GPS navigací a nejnověji portálová jednička Seznam.cz spustila veřejnou betaverzi speciální dopravní mapy s informacemi o aktuální dopravní situaci.

Na mapě se momentálně zobrazují informace související s plynulosti provozu, tedy dopravní nehody, kolony, nadměrné náklady a podobně. Časem se informační servis rozšíří např. o upozornění na aktuální počasí, statické radary či měřené úseky. Počítá se se zobrazením stupně provozu pro konkrétní města. Zatím je však podporována pouze Praha. Součástí služby je i plánovač tras, který ale bude ještě předělán, protože momentálně třeba nebere v potaz dopravní uzavírky. Do budoucna je prý v plánu i mobilní verze služby. (Seznam.cz Blog)