Hlavní navigace

Dotace pro Slovenskou televizi znovu ohrožena

13. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 3. 2009

Před několika dny se zdálo, že veřejnoprávní Slovenská televizeSlovenský rozhlas dostanou od státu téměř desetimilionovou dotaci v eurech jako kompenzaci za výpadek předpokládaných příjmů z koncesionářských poplatků. Nyní se situace podle slovenského internetového deníku Aktuálne.sk zcela obrátila. Ministr kultury Marek Maďarič je připraven veřejnoprávní média podpořit, ministr financí Ján Počiatek je ale zásadně proti.

K TÉMATU: Slovenská vláda již připravuje dotace pro veřejnoprávní mé­dia

Rozpočet je schválen tak jak je. Momentálně nejsme v situaci, že bychom disponovali sumou nad příjmy, ze které bychom mohli vyčlenit dotaci pro STV. Máme určitou sumu pro protikrizová opatření. V případě, že se veřejnoprávní televize dostane na tak vysokou úroveň priority, teoreticky je možné všechno. Jsem ale k tomu poměrně skeptický,“ uvedl ministr financí na pro Aktualne.sk a dodal, že není v jeho vůli poskytnou dotaci manažmentu STV.

Slovenská televize dotaci nutně potřebuje. Generální ředitel Štefan Nižňanský hrozí, že bude muset utlumit provoz všech tří programů. Sportovní Trojku by v případě krizového scénáře zrušil úplně, Dvojku by zredukoval na 7 vysílacích hodin denně a jen Jednotka by nabídla celodenní program s mnoha reprízami.

CIF 24 - tip - superearly cena

FOTOGALERIE: Na návštěvě u… Trojky, sportovního kanálu Slovenské televize

Veřejnoprávní Slovenský rozhlas zatím problémy nemá. Ve svém rozpočtu nepočítá s dotacemi a v posledních letech se jeho hospodaření výrazně zlepšilo, ale jen za cenu utlumení některých programových priorit.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).