Hlavní navigace

Dotace pro Slovenskou televizi znovu ohrožena

13. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 3. 2009

Před několika dny se zdálo, že veřejnoprávní Slovenská televizeSlovenský rozhlas dostanou od státu téměř desetimilionovou dotaci v eurech jako kompenzaci za výpadek předpokládaných příjmů z koncesionářských poplatků. Nyní se situace podle slovenského internetového deníku Aktuálne.sk zcela obrátila. Ministr kultury Marek Maďarič je připraven veřejnoprávní média podpořit, ministr financí Ján Počiatek je ale zásadně proti.

K TÉMATU: Slovenská vláda již připravuje dotace pro veřejnoprávní mé­dia

Rozpočet je schválen tak jak je. Momentálně nejsme v situaci, že bychom disponovali sumou nad příjmy, ze které bychom mohli vyčlenit dotaci pro STV. Máme určitou sumu pro protikrizová opatření. V případě, že se veřejnoprávní televize dostane na tak vysokou úroveň priority, teoreticky je možné všechno. Jsem ale k tomu poměrně skeptický,“ uvedl ministr financí na pro Aktualne.sk a dodal, že není v jeho vůli poskytnou dotaci manažmentu STV.

Slovenská televize dotaci nutně potřebuje. Generální ředitel Štefan Nižňanský hrozí, že bude muset utlumit provoz všech tří programů. Sportovní Trojku by v případě krizového scénáře zrušil úplně, Dvojku by zredukoval na 7 vysílacích hodin denně a jen Jednotka by nabídla celodenní program s mnoha reprízami.

Content First 2022_tip temata

FOTOGALERIE: Na návštěvě u… Trojky, sportovního kanálu Slovenské televize

Veřejnoprávní Slovenský rozhlas zatím problémy nemá. Ve svém rozpočtu nepočítá s dotacemi a v posledních letech se jeho hospodaření výrazně zlepšilo, ale jen za cenu utlumení některých programových priorit.