Hlavní navigace

Draw Something je jeden rok a (kupodivu) stále existuje

Daniel Dočekal

Zhruba před rokem Omgpop vypustili do světa aplikaci Draw Something, založenou na poněkud obskurním principu, že někomu něco na mobilu namalujete a on bude hádat, co to je.

V březnu loňského roku firmu Omgpop, autora jediné „úspěšné“ sociální hry pro mobilní telefon Draw Somethingkoupila za 180 milionů dolarů Zynga. V uvozovkách úspěšné, protože nedlouho po koupi se začalo diskutovat o tom, že to mohly být vyhozené peníze. A také že Draw Something zdaleka není tak silné, jak v době prodeje mohlo vypadat.

WT100

Krátce po spuštění (během prvních sedmi týdnů existence) zaznamenala aplikace 50 milionů stažení z App Store. A jak uvádí aktuálně Mashable, nějaký ten rok poté, má 100 milionů stažení. Uživatelé nakreslili na 11 miliard obrázků a věnovali tomu 28 tisíc let herního času. Aplikace samotná se udržela na prvních místech žebříčků v 84 rozdílných zemích. Na špičce v užívání nicméně byla na jaře loňského roku.

V aktuální podobě má aplikace poměrně stabilní počty uživatelů (miliony lidí denně) a patří mezi největší mobilní sociální hry. Na druhou stranu, žádný významný přínos této akvizice se u Zyngy neobjevil, stejně tak jako hra samotná nejspíš nijak z partnerství se Zyngou něco mimořádného nezískala. Draw something je stále dostupné zdarma pro iPhone i zdarma pro Android.

Našli jste v článku chybu?
21. 2. 2013 11:51
Krückenbrecher (neregistrovaný)

Taky jsem ji uz dlouho nepouzil, nekolik mesicu. Bez vhodneho stylusu je psani otrava a tehda mi vadilo, ze se nedaji obrazky co jsem ja vyprodukoval ulozit, abych se mohl na mych vytvorech bavit i za rok nebo dva. Taky me stvalo, ze ja 15 minut kreslim a prekresluju obrazek a protistrana to za 4 vteriny brejkne, ze nevi, co to je, to je pro mne naprosta ztrata casu potom.