Hlavní navigace

Dropbox doplnil podporu pro fotografie v podobě alb a sdílení

Daniel Dočekal

Fotografie můžete v Dropboxu nově vkládat do alb, mazat je, sdílet a podívat se, ve které složce se nacházejí.

Fotografie jsou významnou součástí sociálního dění a Dropbox se pokouší nezůstat pozadu. Prostřednictvím Dropbox Photos – www.dropbox.com/photos – můžete snadno „organizovat“ všechny fotografie, které jste do DropBoxu nahráli

Pokud jich je velké množství, nejsou možnosti organizace zcela ideální – můžete je totiž pouze prohlížet a vybírat pouze podle časového období pořízení.

Fotografie můžete vkládat do alb, mazat je, sdílet a podívat se, ve které složce se nacházejí. Album může mít fotku na obalu a je možné ho také samostatně sdílet.

U sdílení je možné tradičně vybrat uživatele/e-maily uživatelů, ale také je možné nasdílet album na Facebook či Twitter a nechat si vygenerovat odkaz (příklad). 

Na vygenerovaném odkazu může kdokoli vidět album i jednotlivé fotografie a navíc může jedním kliknutím fotografie zkopírovat do vlastního Dropboxu. Chybí ale jakékoliv sociální prvky.

Našli jste v článku chybu?
4. 5. 2013 16:40
Jirka (neregistrovaný)

Pěkné...ale fotky jednoduše sdílím přes Sugarsync už několik let a s 3x větším prostorem zdarma:-) Navíc si můžete vybrat kterékoliv složky na disku, a klidně si z nich zase některé podsložky vyloučit. 5,5+0,75GB dostanete přes tento odkaz: https://www.sugarsync.com/referral?rf=ddyjg6swn4pca .