Hlavní navigace

Dropbox doplnil přímý odkaz na prohlížení (a stažení) uloženého souboru

24. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Možnost s někým „sdílet“ obsah uložený na www.dropbox.com tu je už dlouho – doposud ale bylo nutné předmětný soubor přesunout do složky Public a poté získat odkaz, který jste mohli komukoliv poslat (a kdokoliv s odkazem si mohl soubor stáhnout). Nová verze Dropboxu doplnila možnost sdílet soubor přímo z místa, kde je uložen. Praktická a užitečná novinka, která oproti původnímu mechanismu je v základní funkciprohlížečem uložených souborů přímo na Internetu. Možnost stažení je přídavek, stačí…

Možnost s někým „sdílet“ obsah uložený na www.dropbox.com tu je už dlouho – doposud ale bylo nutné předmětný soubor přesunout do složky Public a poté získat odkaz, který jste mohli komukoliv poslat (a kdokoliv s odkazem si mohl soubor stáhnout). Nová verze Dropboxu doplnila možnost sdílet soubor přímo z místa, kde je uložen. Praktická a užitečná novinka, která oproti původnímu mechanismu je v základní funkciprohlížečem uložených souborů přímo na Internetu. Možnost stažení je přídavek, stačí kliknout na „Download“.

Odkaz je možné získat jak na jeden určitý soubor, tak na celou složku (příklad v podobě složky Instagram Photos v mém Dropboxu). Případně soubory ve složce se pak, opět, otevírají v prohlížeči a teprve poté je možné je stáhnout.

Content 23

Zajímavé na ní je ale i to, co rozebírá Techdirt.com v článku Dropbox Adds Key Feature That Supposedly Made Megaupload Illegal: Link To Download. Právě možnost „sdílet“ obsah nahraný do úložiště s dalšími lidmi byla jedním z klíčových prvků toho, proč skončil Megaupload.

Zdroj: Share your stuff with a link!

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).