Hlavní navigace

Dropbox doplnil přímý odkaz na prohlížení (a stažení) uloženého souboru

Daniel Dočekal

Možnost s někým „sdílet“ obsah uložený na www.dropbox.com tu je už dlouho – doposud ale bylo nutné předmětný soubor přesunout do složky Public a poté získat odkaz, který jste mohli komukoliv poslat (a kdokoliv s odkazem si mohl soubor stáhnout). Nová verze Dropboxu doplnila možnost sdílet soubor přímo z místa, kde je uložen. Praktická a užitečná novinka, která oproti původnímu mechanismu je v základní funkciprohlížečem uložených souborů přímo na Internetu. Možnost stažení je přídavek, stačí…

Možnost s někým „sdílet“ obsah uložený na www.dropbox.com tu je už dlouho – doposud ale bylo nutné předmětný soubor přesunout do složky Public a poté získat odkaz, který jste mohli komukoliv poslat (a kdokoliv s odkazem si mohl soubor stáhnout). Nová verze Dropboxu doplnila možnost sdílet soubor přímo z místa, kde je uložen. Praktická a užitečná novinka, která oproti původnímu mechanismu je v základní funkciprohlížečem uložených souborů přímo na Internetu. Možnost stažení je přídavek, stačí kliknout na „Download“.

Odkaz je možné získat jak na jeden určitý soubor, tak na celou složku (příklad v podobě složky Instagram Photos v mém Dropboxu). Případně soubory ve složce se pak, opět, otevírají v prohlížeči a teprve poté je možné je stáhnout.

Content

Zajímavé na ní je ale i to, co rozebírá Techdirt.com v článku Dropbox Adds Key Feature That Supposedly Made Megaupload Illegal: Link To Download. Právě možnost „sdílet“ obsah nahraný do úložiště s dalšími lidmi byla jedním z klíčových prvků toho, proč skončil Megaupload.

Zdroj: Share your stuff with a link!

Našli jste v článku chybu?
30. 4. 2012 23:22
Romigo (neregistrovaný)

DROPBOX je lepší - zatím - Dají se obnovit smazané soubory, minulé verze souborů, sdílení a sem tam mají akce zdarma, dá se tak nasbírat až 20 GB zdarma.

Pokud ho ještě nemáte, prosím využijte k instalaci mou pozvánku a získáme každý ( Vy i Já ) navíc 500 Mb zdarma !!!

Je to jednoduché, použijte link: ==> http://db.tt/ld3AYlxu

..... Díky

25. 4. 2012 11:07
běžný franta pirát (neregistrovaný)

přestaňte šířit tu paniku, download link v žádném případě nemůže nic zilegalizovat.. na megauploadu bylo ilegální to, že sám data nahrával poté co byla reportována (nemazal je a znovu obnovil) + na skypu se tlachali o tom, že tam záměrně mají cizí autorsky chráněný obsah..

to je celé, princip poskytuji úložiště kde si můžete nahrát co chcete (dodržujte prosím zákony, ale zodpovědní jste za to co nahrajete vy a my jsme z obliga) a to si klidně sdílejte (není žádný důvod proč byste si svůj vlastn…