Hlavní navigace

Dropbox začíná spolupracovat s dokumenty Office a uvádí Carousel

10. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Dropbox.com
Project Harmony je pro Dropbox cestou do firemních systémů korporací. Na trhu se má objevit během letošního roku. Další novinkou je Carousel – speciální aplikace pro fotky.

Cloudové úložiště Dropbox umožní uživatelům spolupracovat, sledovat nebo komentovat změny i v dokumentech Microsoft Office. Přiblíží se tak třeba možnostem Google Docs. 

Podle šéfa firmy Drewa Houstona má nová služba vyřešit především problém s dublujícími se dokumenty, aby se uživatelé mohli soustředit opravdu jen na práci. Další detaily by měly být na světě během zítřka na firemním blogu. 

Služba je nezávislá na platformě, a tak nemá být problém při spolupráci různých verzí Office nebo odlišných operačních systémů. A potenciál trhu je jasně vyčíslený. Podle statistik Microsoftu používá Office každý sedmý člověk na planetě

Dropbox rozhodně nechce zůstat jen u Office. Platforma je nastavena tak, že v budoucnosti bude podobně fungovat i s dalšími programy a aplikacemi, vysvětlil na tiskové konferenci Houston cíl služby, která má momentálně 275 milionů uživatelů. 

Koneckonců, Microsoft provozuje vlastní konkurenční službu OneDrive, která už oslovila také víc než čtvrt miliardy uživatelů. Podobně je na tom i Apple a jeho iCloud nebo Google se svým Diskem.

MM balicek

Dropbox, stejně jako třeba tuzemský Seznam, zkusil hned zjara vypustit několik novinek najednou. Kromě Harmony se Houston pochlubil i službou Carousel, která cílí hlavně na fotografy a kameramany. Pod heslem “jedno místo pro všechny vaše vzpomínky” se otevírá knihovna pro obrazová data. Kapacita je ale sdílená s účtem na Dropboxu. A kolegové z Techcrunche už novinku i vyzkoušeli:

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).